Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előtti napokra...

Menstruáció előtti napokra visszatérő hüvelygomba?

Figyelt kérdés

a problémám a következő:

17 éves koromban elkaptam egy hüvelyi gombás fertőzést.a ciklusom hormonális okok miatt rendszertelen volt elég sokáig, de ez azóta megoldódott.tavaly nyár vége óta rendszeres megint.viszont észrevettem , hogy mielőtt menstruálni kezdenék "visszatér" a gombám, hol gyengébben, hol erősebb változatban (most is épp egy erősebb fázisban vagyok, ez indított arra hogy írjak :S).

küzd esetleg valaki hasonló problémával?

ha igen tud nekem valami megoldást javasolni?

minden érdekel, mert nagyon zavar az ügy

:(


2009. júl. 15. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem folyamatosan gombafertőzésed van, csak akkor jobban érzékelhető. Amikor nekem volt ilyen bajom, akkor én meg azt tapasztaltam, hogy menstruáció után mintha elmúlt volna, de a ciklus közepére kb. újra viszkettem. Szerintem a vérzés "átmossa" a hüvelyt és enyhülnek a tünetek, de a valódi gyógyuláshoz ki kell teljesen kúrálni magad! Szerintem menj el dokihoz, ő biztos meg fogja mondani, hogy mi a megoldás! Nem szabad hagyni, mert annál nehezebb lesz kiírtani a nyavajásokat.
2009. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hormonok is okozhatnak fehér folyást! A gombás fertőzés nem múlik el magától, pláne nem néhány nap alatt.

Én a helyedben megnézetném nőgyógyásszal, mert,ha fertőzés, azt minél előbb kezelni kell, ha nem akkor legalább megnyugodhatsz (és persze megkapod a tanácsot, hogy mit tegyél vele.... vagy ellene)

2009. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

mielőtt megjön, azelőtt ugye kisebb hormonátalakulások mennek végbe, és ha gyenge a hüvelyflórád, akkor nem tolerálja ezt a változást, és elszaporodik a gomba.

én azt javaslom, h előbb kúráld ki magad a gombából, aztán pedig irass fel ilyen hüvely PH visszaállító intimtablettát, ami így helyre rakja a flórád, és tejsavat tartalmaz.

2009. júl. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Grapefruit csepp!
2009. júl. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

előszöris köszönöm a segítségeket!

másodszor: már voltam vele nőgyógyásznál, igaz még a dolog "elején", de valóban tervezem, hogy elmegyek mostanában is ( nem tudtok jó nőgyógyászt a 13.kerületben?:S)

-az enyém anno felírt valami tablettát amiben 2 darab volt, azt beszedtem, meg canesten krémet is használtam, azóta egyszer fordult elő, hogy annyira "nem bírtam magammal", hogy canesten kombit is vettem (hüvelykúpos cucc).amúgy a visszatérő gombára továbbra is canesten krémet használok.

a válaszok alapján azonban megfogalmazódott bennem még két kérdés:

1.a párom soha nem kezelte magát ezügyben, hiszen neki soha nem voltak tünetei.az elős gombám óta együtt vagyunk (3éve), lehetséges, hogy ő az aki -tünetmentesen- visszafertőz?

2. a grapefruitmagot hol lehet kapni, mennyiért, és hogyan használjam?


ui.elmegyek dokihoz is, előre is köszi a válaszokat és az eddigi segítséget

2009. júl. 16. 16:43
 6/7 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

1. lehetséges hogy a párodtól kaptad vissza, nálunk is előfordult már sajnos a gomba és nálunk sincs a félrelépős dolog. ilyenkor mikor neki nincs tünete, akor 1hétig keni magát Canesten krémmel napi kétszer és igy biztos a siker, és persze nincs szex.

2.a cseppet rossmannban vagy dm-ben, vagy gyógynövényboltban lehet kapni, napi 2szer 2dl folyadékba cseppentesz 10cseppet. immunerősítő hatűsú is, mert ugye akor is előjön a gomba, ha gyenge az immununk.

2009. júl. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én most kaptam gombát, és a doki kérdezte hogy mióta ilyen a folyásom, én meg mondtam hogy ilyen szokott lenni, bár most zöldes is volt... Akkor lehet hogy nekem is megvolt a gomba végig, csak nem jött ki és nem tudtam róla?
2012. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!