Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy az - orvos által...

Lehet, hogy az - orvos által felírt - hüvelykúp felborította a hüvelyflórámat?

Figyelt kérdés
2 hónapja rutinvizsgálaton voltam a nőgyógyásznál. Semmiféle tünetem nem volt, csupán ellenőrzésre mentem. Ez állt a leletemen : sok fvs (fehérvérsejt), laphámsejt fedve vegyes baktériummal. Kaptam Klion hüvelykúpot és valamilyen gyógyszert, hogy szedjem . Megtörtént. Egy-két héttel később összejöttem a barátommal és (hosszú hónapok után) szexeltem. Gumit! használtunk. És innentől kezdődött.. egyfolytában viszketek, a szemérem ajkaim duzzadtak és nagyon csúnyán „felrojtosodtak” és a felületük keménykés. Csináltam egy hüvelyöblítést akkor, nemrég pedig - mivel már gombára gyanakodtam – Canesten Combit használtam. (Talán ezt nem kellett volna) De nemhogy jobb lett volna, erősödött. Belül nem fáj, csak kívül. Semmi szaga nincs az egyébként normális mértékű váladéknak. (Azóta is csak gumival csináljuk) Olyan érzésem van mintha „túl lennék fertőtlenítve”. Nem tudom ezek után vissza merjek-e menni az orvoshoz. Lehet, hogy „túl sok” volt az ő általa felírt hüvelykúp?.. + szex + a Canesten Combi?.. Nagyon el vagyok keseredve, mert lassan a szextől is félek és ezt a párom is tapasztalja.. Lehetséges ez, amit „érzek”? Természetes gyógymódokkal próbálkozzam vagy bízzak az orvosomban, hogy ő vissza tudja állítani a normális állapotot?
2009. júl. 26. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyógyszert és a kúpot nem véletlenül írta fel., ugyanis a sok fehérvérsejt, meg a laphámsejtek megjelenése igen erős gyulladásra utal. A kliont nem csak fertőzésre írják fel.

A másik meg, hogy lehet, hogy a gumival is baj van, egyszerűen nem bírja a hüvelyed, nekem nem volt vele semmi bajom, majd 28 évesen rájöttem hogy allergiás vagyok valami összetevőjére, szal nem mindegy milyet használ az ember.

Ami még nagyon fontos, hogy az ilyen kúrák alatt

NEM LEHET SZEXELNI GUMIVAL SEM !

És az ilyen önkezeléseket meg felejtsd el, a canesten combi hüvely gombára van, azt meg nem tudhatod mikor van gombád és mikor nem, ugyanis az gyulladásra nem jó. Össze vissza borogatod saját magadnak a hüvelyflórádat, szóval ne csodálkozz.

Menj vissza az orvoshoz és mondd el neki, hogy mi a bajod azóta is és lehetőleg azt szedd amit ő ír fel, ne pedig saját kútfőből, mégis csak neki van diplomája...

És bocsika, de számomra hihetetlen hogy egy kúrányi gyógyszerezést nem lehet kibírni szex nélkül..énis imádom a páromat, de ha ilyen volt, igen is megálltam. Gumival is.. Önfegyelem

2009. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sokat segített, mert az orvos nem mondott semmit, hogy ez az eredmény mit is takar(hat).

Egyébként sem a Klion kúra alatt (akkor még nem is voltunk egy pár), sem amíg a Canestent csináltam nem szexeltünk (talán nem voltam egyértelmű). Ő megérti. ENGEM zavar. Mert NEM ÉRTEM, hogy mi bajom van holott kezdetben mindent úgy tettem, csináltam ahogyan azt kell. A Klion kúrára és a gumival való együttlétre gondolok.

Arról nem is beszélve, hogy 2 hete folyamatosan iszom cickafark teát és grapefruit-mag olaj cseppet...

2009. júl. 26. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!