Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet a csúnyaságom valamilyen...

Lehet a csúnyaságom valamilyen hormonális probléma miatt? Mégcsak 14 éves vagyok, de az arcom olyan mint egy fiúnak, és mindenki, magam szerint is csúnya vagyok, sőt csak csúnyulok.

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg magadat nem látod szépnek és nem fogadod el, addig a környezeted sem fog. A szépség belülről fakad és ez nem közhely. Láttam gyönyörű bombázó lányokat, akiknél addig minden rendben volt, míg meg nem szólaltak, illetve valami olyan kisugárzásuk volt, ami mégis taszította az embereket. Viszont ismerek olyan lányokat is, akik nem túl szépek, mégis vonzóak! Tehát hajrá fogadd el magad és el fog fogadni más is :-)
2012. okt. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ó, ugyan. Ez csak genetika.

Hidd el, tini korban sokan rút kiskacsák, de pár év alatt van esélyed kikupálódni, annyit változol még, hogy az valami elképesztő. :)

Addig foglalkozz azzal, hogy mi áll neked jól, hangsúlyozd azt, ami nem ronda rajtad, bár tudom, úgyis az lesz a válasz, hogy mindened ronda. :D Arcodhoz illő frizura, szemöldök, jól megválogatott ruhák. Nyugalom! :)

2012. okt. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

mit értesz az alatt, hogy olyan , mint egy fiúnak?

a hormonok sok mindenre kihatnak, szőr növekedés, haj, bőr, testsúly, testszag, stb, stb.. de az arcvonásokra és a többire, amit örököltél nem

2012. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szomorú ilyet olvasni egy 14 éves lánytól. Ha így gondolkodsz (bár tudom, most nehéz másképp) egész életedre berögződik, hogy csúnyának látod magad, és boldogtalan leszel örökre, talán emiatt leszel magányos is, mert elutasítod az esetleges közeledőket a komplexusod miatt.


Még sokat fog változni az arcod az évek során, ebben biztos vagyok!


Hormonális okból csúnya arc max. ha pattanásos volna, de azt meg elég jól ki lehet kezelni.


Ha az arccsontozatod (ez viszont öröklött) miatt érzed fiúsnak, akkor megfelelő sminkkel lehet optikai javulást elérni, egyes csontokat hangsúlyozni, másokat "elrejteni".

2012. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Legyél belülről szép, és azt sugározd mások felé!
2012. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 F.Bandi válasza:
42%
Szerintem az, hogy valaki szép, vagy nem az sokmindenen múlik. Az ápoltság sokat jelent a külső pozitív megítélésében, de ilyen még a tartás, ami szoros összefüggésben van az önbecsüléssel, ami ugye meg kihat mindenre. Sok a társadalmi dogma, az elvárás, de van egy jó hírem... Hacsak nem vagy félszemű, vagy fogatlan, akkor sokkal kevesebben lesznek azok, akik csak azért közelítenek, mert alkalmi kapcsolatot keresnek egy bombázóval... Szóval a lényeg, hogy nincs semmire univerzális recept, de az is biztos, hogy kevés az olyan dolog, aminek csak rossz oldala van. Ami majdnem biztos, hogy emelt fővel kiegyenesedve mindenki szebbnek tűnik. Szoktál mosolyogni?
2012. okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jó tudom, a következő az lesz, hogy a szépség relatív. Hát például gnómnak hívnak, meglecsúnyáznak a szemembe. És azt is tudom, hogy a szépség belülről fakad, de amikor papírgalacsinnal dobálnak, hogy ronda vagyok, akkor bárki is elhinné, hogy lehet még szép.
2012. okt. 7. 14:44
 8/15 A kérdező kommentje:
Jah igen szoktam mosolyogni, megpróbálok úgytenni, hogy nem érdekel. De nagyon fáj és legszívesebben ott elsírnám magam.
2012. okt. 7. 14:47
 9/15 anonim válasza:
És aki téged lecsúnyáz az szokott tükörbe nézni???? Nem hiszem, hülye bunkók. Biztos hogy nem vagy csúnya, ne foglalkozz velük.
2012. okt. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ennek a csúfolkodásnak csak a külső lenne az oka. Inkább érzik, hogy sebezhető vagy valamiért és kevés az önbizalmad.

Amit javasolnék, az először is egy pszichológus, hogy rendbe tegye az önbizalmadat (akár csoportos pszichodráma is, ami nagyon izgalmas és ott senki az ég világon nem bánt, sőt!)

Másodsorban, ami nagyon jó kisugárzást ad egy nőnek, az a tánc és a tánc!!! Pl hastánc. Kb fél év után meglátod mekkora lesz a különbség!

Jól öltözködéssel, ápolt külsővel, jól levágott frizurával a legrondább ember is kb 40-50%-ot dob magán! Ezért nagyon fontos, hogy ilyen szempontból jó szakemberekhez kerülj.

A magabiztosság, kihúzott hát, kedvesség, humor mind mind a zaklatás ellen hat. Ezeken belül kell dolgozni. Egyedül viszont nem fog menni. Tehát egy jó pszichológus elsőre!!! Megéri, hidd el. Megtanít egy pár trükkre:) Tapasztalatból beszélek.

2012. okt. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!