Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász a kenetvétel...

A nőgyógyász a kenetvétel után biztosra megtudja mondani, hogy milyen betegségem van? Már 1 éve járogatok nőgyógyászokhoz, akinél most vagy Ő a 3.

Figyelt kérdés
Nála is már másodjára voltam, amikor kenetet vett(eddig még senki nem vett),1 hét múlva kell visszamennem. Most már tudni fogja biztosra, hogy mi a gond? 18/L
2012. okt. 28. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami fertőzés miatt mentél és tenyésztést csináltak a hüvelykenetből, akkor a kenetvétel során ki fog derülni, hogy milyen kórokozó (gomba, baktérium és ezek fajtái) vannak jelen a hüvelyedben.

Akkor célzottan tudnak kezelni, hisz tudják, hogy milyen kórokozóval van dolguk.

2012. okt. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem,de akkor eddig miért nem csinált? Csak hüvelykúpokat és krémeket kaptam,amik semmit nem használtak.
2012. okt. 28. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden normális nőgyógyásznak kéne kenetet vennie, hiszen csak így lehet megállapítani, hogy mi okozza a panaszaid, és annak megfelelő kezelést kapsz.
2012. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Illetve ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor leírom, hogy én miken mentem keresztül az elmúlt néhány hónapban.

Szóval nagyon sokszor volt hüvelygombám és mivel mellette kicsi gyerekem van, többször elkövettem azt a hibát, hogy magamat kezeltem itthon, mert egyszerűen nem jutottam el orvoshoz.

Amikor meg eljutottam, akkor meg én is szaladtam bele olyanba, hogy nem csináltak tenyésztést, csak a tünetek alapján írtak gyógyszert.

Aztán a háziorvosom megemlítette a hüvelyflóra helyreállító kapszulát, van hüvelytablettában is, krémben is, többféle gyártó csinál ilyen készítményeket és akkor utánaolvastam dolgoknak.

Ami a lényeg, hogy vannak dolgok, amiktől felborul a hüvelyflóra egyensúlya és ilyenkor túlszaporodnak olyan gombák, amik fertőzést okoznak. Ilyen dolog a gyakori tamponhasználat, antibiotikumos kezelés, gombaölő szerek használata... Tehát ha bármelyiknek ki voltál ezek közül téve és kaptál kezelést, az felboríthatta a hüvelyflórád egyensúlyát és tulajdonképpen újra meg újra kiújult a gomba. Ha pl. antibiotikumot kapsz, ajánlatos védeni a hüvelyflórát is, illetve ha hüvelygombára kapsz kezelést, akkor ahogy abból kikezeltek, egyből kezd a hüvelyflóra helyreállító kúrát és remélhetőleg nem fog újra kiújulni.

2012. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen a választ! Azt esetleg még megtudnád mondani,hogy mi a neve a kapszulának?
2012. okt. 28. 17:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosom a Protexin Gynophilus hüvelykapszulát ajánlotta, de egy Gynoflor nevezetű hüvelytablettát kaptam a nőgyógyászaton is egyszer, de egyébként mindkettő ugyanazt a célt szolgálja.
2012. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért szégyeljék magukat ezek az "orvosok"...

Biztosan ezért is tartják úgy az orvosok, hogy vannak az orvosok és vannak a nőgyógyászok.

2012. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!
2012. okt. 28. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!