Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A spirál jó fogamzásgátló...

A spirál jó fogamzásgátló eszköz? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ki szeretném próbálni a spirált de tanácstalan vagyok...jót is meg rosszat is olvastam róla nemtom h döntsek :( Tapasztalatok akik használják?A fertőzések gyakrabban előfordulnak mellette? És melyik a jobb a hormonos v a hormon nélküli?Lehet hülye kérdés de érzed h ott van?Elmozdulhat pl. hirtelen mozdulat,fekvés közben? Köszi a válaszokat :)
2012. dec. 22. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem használtam, de sógornőm igen. Többször újságolta, hogy mióta felrakták neki, nem is menstruál (állítása szerint ez természetes, gondolom hormonosat használ). Én úgy gondolom, hogy a menstruáció hiánya még a fogamzásgátló megvonásos vérzésénél is természetellenesebb. Én nem rakatnék fel magamnak. Szerintem ha még nem szültél, akkor te se erőltesd, de szülés után is jól fontold meg. Ez nyilván csak a személyes véleményem, mint mondtam, tapasztalattal nem rendelkezem.
2012. dec. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Már szültem :) Azért is erre gondoltam mivel gyógyszert nem szedhetek(sajna nem bírja a szervezetem)és ugye valljuk be nem sok fogamzásgátlás van amik közül lehet válogatni...
2012. dec. 22. 22:48
 3/5 anonim ***** válasza:

A sima spirál mellett általában erősödik a vérzés, a hormonos mellett meg akár meg is szűnhet.

Mindkettő 5 évig jó, a sima sztem 10 ezer körül van, a hormonos viszont 45 ezer körül van...

Mindkettő egész megbízható, de a hormonos mellet kevesebb a terhesség.

Amúgy vkinek bejön, vkinek nem. Anyumnak pl. nem vált be.

2012. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem másfél éve van sima. Erősödött az elején a vérzés, de már helyreállt. Nálam levágták teljesen az ellenőrző szálat, pont hogy ne vezessen fel fertőzéseket. Nem mozdul el, ha rendesen felhelyezik, és a férjed sem érzi, hogy ott van.
2012. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 25. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!