Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A végbélnyílás körüli viszketé...

A végbélnyílás körüli viszketést mi okozza és mivel lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 30. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pikkelysömör, atrófiás bőrgyuszi, cukorbetegség, májbetegség, végbélproblémák Pl. bőrfüggelék vagy szivárgó sipoly, valamint daganatok pl. Bowen-kór. Lehet allergia is, gomba, parazita, baktérium, végbélgilinyó, rüh, tetü. Lehet gyógyszer mellékhatás. Egyes élelmiszerek, fűszerek ingerlik a végbélnyílást székeléskor. Hiányos tisztálkodás. Túlzott tisztálkodás. Harisnyanadrág, szűk alsónemű, elhízás, meleg időjárás miatti erős izzadás. Szorongás.


Az orvos sokat segíthet.

2008. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy olvashatod, rengeteg oka lehet. Ezen csak az orvos tud segíteni!
2008. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Volt ilyen gondom, nem tudom mitől van, nekem egy idő után elmúlt, de jobb ha orvoshoz méssz.
2008. máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a fenntebb szólókkal, de lehet kezdődő aranyér is, elég csak leülni a hideg kőre, és annak aki hajlamos, már ki is újul! Ha 1-2 nap alatt elmúlik, de sűrűn visszatér, akkor nagy a valószínűsége.
2008. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is szokott lenni, spontán elmúlik. Amúhy féreg is lehet, nameg hogy nem törölte kis rendesen kaki után az ember. Előfordul. Amióta vettem nedves törlőt sose viszket.
2008. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!