Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum-hüvelygomba...

Antibiotikum-hüvelygomba megelőzés?

Figyelt kérdés

Most végeztem egy hüvelygomba kezeléssel, klion d100 hüvelykúp kúra és fluconasol tabletta. Természetesen a párom is kezelve lett. Tegnap végeztem, de kaptam egy elég súlyos légcsőgyulladást amire augmentint kezdtem szedni.

Tudom hogy az antibiotikum hajlamosít a hüvelygombára és félek hogy visszajön. A menszimnek is a napokban kell megjönnie. Mit tegyek hogy megelőzzem az újbóli kialakulását????


2013. febr. 2. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
A antibiotikum kezelés alatt használj Gynoflor kúpot. Az megelőzi a gombás fertőzést,mert fenntartja a normál hüvelyflórát.
2013. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De gondolom menszesz alatt azt nem tudom!? És holnap jön meg.
2013. febr. 2. 13:58
 3/4 A kérdező kommentje:
Az antibiotikumot meg pont menszesz alatt szedem végig!
2013. febr. 2. 13:59
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy így meg fogod tudni előzni.

De amit ajánlani tudok, az egy Ella nevezetű probiotikus tampon, ami ugyan nem olcsó, de lactobacillus törzseket tartalmaz, amik kifejezetten a menzesz ideje alatt épülnek be, illetve a gyomrod védelmében probiotikumot is szedj. Ha pedig vége a vérzésednek, akkor pedig kezd el a hüvelyflóra helyreállító kúrát.

És ne a Gynoflort, mert az vényköteles. Én a Protexin Gynophilus hüvelykapszulát tudom neked ajánlani, 14 darabos, helyreállításnál reggel és este 1 kapszulát kell használni és az helyre fogja állítani.

Csak nem tudom, hogy a tampon egymagában elég lesz-e a vérzés ideje alatt, vagy az antibiotikum nagyobb kárt csinál. Remélem nem lesz gond!

2013. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!