Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan éljem túl az első...

Hogyan éljem túl az első alkalmat a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, még nem voltam nőgyógyásznál. Tabit szeretnék szedni, mert a gumival már voltak gondok, pl.kiszakadt és 72 órásat kellett bevennem. Igazából azért is mennék, hogy minden rendben volt e a 72 órással. De nem merek!!!!! Nagyon nagyon félek, hogy le fog tolni, mert még nem voltam 20 éves létemre. Ja, két éve élek szexuális életet, ugyanazzal a pasival.

Attól is félek, hogy a 72órás miatt fog letolni, de a pasim szerint, nem fog, mert az lett volna a felelőtlenség, ha nem veszem be.....

Szóval parázok. Még attól is, hogy levetkőzzek!!!Teljesen le kell vetközni, vagy csak alulról? Ja, magándokihoz szeretnék menni, mert azt alaposabbnal tartom....vagy nem az????Segítsetek! Elkellne pár bátorító szó! Köszi előre is!


2008. jún. 17. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Hát igen, az első vizsgálat a nőgyógyásznál egész életre meghatározó élmény lehet. Vagy nagyon fogja utálni az ember lánya, vagy természetessé válik neki, hogy évente elmegy egy rutin ellenőrzésre.

Viszont ehhez egy jó orvost kell találni.


Én 21 éves voltam, amikor először mentem el nőgyógyászhoz. Előtte körbekérdezgettem, hogy melyik orvos milyen, meg megnéztem, hogy melyikhez hányan járnak. Aztán döntöttem, és nem is rosszul.

Én is ideges voltam egy kicsit, de utólag tudom, hogy alaptalanul. Nem tolt le, hogy miért nem voltam eddig, nem forszírozta.

Én is magán orvosnál jártam, és hasonlóképpen mint te, azért mebtem, hogy írjon fel gyógyszert.

Kértem egy általános vizsgálatot, rákszűrést, és rögtön az elején mondtam, hogy gyógyszert is szeretnék.

Ő először leültetett, felvitte az adataimat a gépre (mivel először voltam nála), és kérdezgetett. Hogy voltam-e már rákszűrésen. Mondtam neki, hogy először vagyok orvosnál. Kérdezte, hogy szűz vagyok-e (21 évesen azért még előfordulhatot volna az is). Mondtam, hogy nem. Mivel védekezünk? Óvszerrel... Stb. Ezeket mind felvezette a nyilvántartásába, meg kérdezett még néhány dolgot, és aztán megkért, hogy vetkőzzek le. Én csak alulról vetkőztem le, és (mivel tél volt) a zokni is rajtam maradt.Sőt, hosszú blúz volt rajtam, hogy állás-járás közben mégse legyen ki mindenem.Ahogy felfeküdtem az asztalra, ő kedvesen segített, hogy hogyan lazuljak el. Vett kenetmintát, meg megvizsgált, közben pedig kedvesen beszélgettünk. Ideges voltam, mert testidegen az egész szituáció, de túl lehet élni. Mondta, hgy emlővizsgálatot is tartana, úgyhogy öltözzem fel alulról, és vetkőzzem le felülről. (függöny mögött). Teljesen körbevizsgált, mégsem voltam anyaszült meztelen.

Amikor a mellemet vizsgálta, látta, hogy milyen zavarban vagyok. Elmosolyodott, megsomogatta a karomat, és közölte, hogy nem kell félni, már készen is vagyunk, fel is öltözhetek.

Azóta eltelt néhány év, 34 éves vagyok. Nem mondom azt, hogy szeretek orvoshoz menni, de az első alkalom meghatározóvá vált az életemben, és nem félek már. Legfeljebb csak nem szeretem mutogatni magam egy idegen embernek. De amit belépek a rendelőbe, már nem olyan kellemetlen.

Az elmúlt évek során voltam már sztk-ban is. Maga a vizsgálat nem sokban különbözik a magánrendeléstől. Viszont a váróban nem öten, hanem 125-en voltunk, és valóban csak húsdarabként kezeltek nindenkit. Tehát lelkileg a magánrendelé jobb, emberbarátibb, meg az orvos is érdekelve van abban, hogy kedves legyen. A vizsgálat alapossága szerinte egy szinten van, az sztk-ban is rendesen kivizsgálják az embert, meg az legalább ingyen van.


Remélem jó orvost sikerül kifognod. Nyugodj meg, men fog azért letolni, hogy eddig nem jártál orvosnál, ső azért sem, mert óvszert használsz, vagy hogy volt annyi eszed, hogy 72 órásat vegyél be. Csak szólj neki, és mondd el, hogy változtatni szeretnél a védekezési módszereteken.

És ha van kérdésed, azt nyugodtan tedd fel. akár a gyógyszerrel, akár mással kapcsolatban. Gyakori hiba pl. az, hogy felíratnak egy gyógyszert, azán meg paráznak, hogy most akor a gyógyszer véd-e az első naptól, vagy csak a következő hónaptól? Nos, meg kell kérdezni, az orvos tud rá válaszolni.


Csak nyugi, nem lehet semmi baj. Ha meg rendes orvost találsz, akkor meg nem is olyan kellemetlen.

sok sikert!

2008. jún. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál!Valamennyire meg is nyugtattál! :)

Találtam egy dokit a közelben, a neten fórumokon utánanéztem és egészen emberinek tűnik! Azt hiszem, még ma felhívom és kérek időpontot! Azt nem tudod véletlenül, hogy kb.mennyibe kerül? Mert erről nem találtam infókat!

Köszi mégegyszer!

Várom azért a további válaszokat is!:)

2008. jún. 17. 11:53
 3/8 anonim válasza:
100%

Szia!


Egy ilyen alapos válasz után mit is írhatna az ember?

Talán egy jó tanács: húzz szoknyát! Olyan bővebb típost. Akkor ugyais csak a bugyidat kell letolnod a paraván mögött és teljes "díszben" álhatsz és sétálhatsz el a vizsgálóasztalig, ahol csak fölhúzod a szoknyád, majd mikor az aktív vizsgálat befejeződött szépen le tudod hajtani, így az sem zavaró, ha néhány mondatot úgy váltotok, hogy te még a vizsgáló aztalon ülsz.

A felöltözöttség érzetét tovább fokozhatja egy szép combfixes harisnya és a kedvenc cipőd, amitől szintén nem kell megválnod.


Ne aggódj, minden rendben lesz!

2008. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi! Nagyon aranyos vagy! :) Már nem is félek annyira! :)
2008. jún. 17. 12:05
 5/8 anonim válasza:
100%
Ami a tarifákat illeti: én pesten 10.000 Ft-ért járok komplett vizsgálatra kellemes magánrendelőbe. Ha telefonon időpontot térsz kérdezz rá nyugodtan, hogy mennyi a komplett vizsgálat méhnyakrák szüréssel (ez emeli meg az árat).
2008. jún. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Aha..értem....szóval nem gáz, ha telefonon rákérdezek? Már csak azért is, hogy tudjam mennyi pénzt vigyek magammal...mert ha jó a doki, akkor nem sajnálom rá a pénzt, de ciki lenne, ha nem lenne nálam annyi! :P

Köszi a választ! :)

2008. jún. 17. 12:11
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Már voltam és nagyon nagyon rendes volt a doki! Türelmes meg minden....:)

Egyáltalán nem volt rémisztő!!!!:) :D

2008. jún. 18. 19:46
 8/8 anonim válasza:
100%

Szia!


Örülök, hgy túl vagy rajta!

2008. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!