Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba?! A többi lent :

Hüvelygomba?! A többi lent :

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy kb 3 hete elkezdtem érezni , hogy viszket, ég a hüvelyem körül, és kis vágások is voltak a nemi szervemen, valamint, undorító váladék folyt belőle.. Először nem szóltam senkinek, naponta 2x megmostam intim mosakodóval reméltem, hogy elmúlik. Mikor nagyon durván viszketett, és rohadt kellemetlen volt, szóltam anyukámnak.. Vett canesten combit, hogy azzal majd elmúlik. A hüvelytablettát, aznap felraktam, reggelre ugye kijött ilyen túros váladék vagy mi .. szerűen, másnap már nem folyt és még aznap megjött a menstruációm ( ami kb 2 hetet késett).. Most nem tudom, hogy megint visszakaptam e , vagy nem, mert barnás, pirosas ugyan olyan állagú váladék folyik,de nem viszket, nem fáj, nem ég, de a hasam viszont naponta görcsöl, mintha megakarna jönni.. Lehetséges, hogy ez a barnás, halvány pirosas váladék a menstruációm helyett van? Nőgyógyászhoz csak 2 hét múlva tudok elmenni, szóval remélem segítetek.

17 éves lány..



2013. jún. 6. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagy te terhes, mert akkor is jön barnás váladék. Elõbb kellene menni a dokihoz!
2013. jún. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha hüvelyi fertőzésed van, azonnal orvoshoz kell menni!

A Canesten egy nagy hülyeség volt, mivel az orvos vett volna mintát a hüvelyedből, elküldte volna tenyésztésre, addig is írt volna a tünetek alapján neked gyógyszert és 1 hét múlva, mikor meglett volna a tenyésztés eredménye, akkor kiderült volna, hogy milyen kórokozó okozta a fertőzést. És ha más vagy más is, mint amire a kezelést kaptad volna, akkor még pluszban írtak volna fel kezelést. És helyrejöttél volna.

Most meg már ha nem is múlik el a fertőzésed, elmehetsz orvoshoz, de a tenyésztés eredményére befolyással lehet a Canesten.

Amúgy ha szerencséd van és candida gombád van, akkor jó lesz rá a Canesten is. Akkor viszont ami megmaradt még tabletta, azt a vérzés után el kell használni. De amúgy az, hogy nincsenek tüneteid, nem feltétlenül jelenti azt, hogy jó volt a Canesten, mert a gombás fertőzés tünetei kezeléstől függetlenül a vérzés idejére elmúlhatnak.

Szóval ha elhasználtad a Canestent vérzés után és még mindig lesz panaszod, irány a nőgyógyász! És ezt nem kell szégyellni és titkolni!

Amúgy meg ha nincs kezelve vagy nincs kikezelve, újra meg újra visszatérhet vagy ha nincs kezelve, akkor felhúzódhat a fertőzés és petefészek vagy méhgyulladás is lehet!

2013. jún. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Terhes nem vagyok, mert a melleim nem duzzadtak és semmi tünete nincsen!
2013. jún. 6. 13:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg csak a doki mondhat okosat. Ez bakteriális fertőzés is lehet, ami, ha átterjed, érintheti a méhedet, petefészkedet is, a baktérium ellen pedig nem jó a canesten. Ilyen súlyos esetben házi kezelési módokon nem gondolkodnék, mert ronthat a helyzeten. Ne használj tampont mostanában.
2013. jún. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!