Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jelentkezhet először fájdalom...

Jelentkezhet először fájdalom 3-4. napon?

Figyelt kérdés
Szokott fájni menstruációkor a hasam, nem mindig, de ha igen, akkor nagyon. Most az első 2-3 nap nem fájt, és ma, a 3-4. napon (az első napon alig vérzett valamit, mindig sokat szokott az elsőn máskor) nagyon hasogat. Tampont szoktam használni, de most nem használtam, ma reggel beraktam egyet, és utána kezdett el, és most már kivettem, de továbbra is fáj. Lehet köze a tamponnak a dologhoz? Normális egyáltalán hogy csak most jelentkezik a fájdalom?
2013. aug. 1. 10:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az nem világos, hogy máskor vagy előtte szokott fájni pár nappal, de főleg az első két napon, most meg pont akkor nem fájt..
2013. aug. 1. 10:48
 2/6 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy megváltozik a vérzés, ez még nem baj. Tampontól nekem is fájni szokott, ezért is használom csak végszükség esetén. Zuhanyozz le jó forró vízzel az enyhíti a fájdalmat. :)
2013. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)


Mondjuk csodálkozom a tampon miatt,mert én a suli miatt mindig azt használom, és mondjuk szokott is fájni legtöbbször, akkor lehet emiatt volt, de nem mindig fájt.. Na de köszönöm a választ! :)

2013. aug. 1. 11:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is azt olvastam, hogy tamponnal jobban fájhatnak a görcsök. Nem tudom, mert annyira undorodom a betéttől, hogy nem használom.


De ha hirtelen éles fájdalmat, rosszullétet tapasztalsz tampon használat közben azonnal távolítsd el, és hívd fel a háziorvosod, mert akár TSS is lehet.

2013. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy TSS, legalább is remélem hogy nem, mert elég régóta használok tampont... Amúgy tényleg, ebben a korban, ha még nem élek nemi életet mennyire sűrűn ajánlott nőgyógyászhoz menni? Ezt a TSS-t ki tudja szűrni egy nőgyógyászati vizsgálat? Köszi a válaszokat!:)
2013. aug. 5. 17:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Tss-sel nem muszáj nőgyógyászhoz menni, hanem elég a háziorvoshoz. Az nem nőgyógyászati probléma, hanem lényegében vérmérgezés szerű dolog, ezért hat az egész szervezetre. Nem tudom pontosan, hogyan állapítják meg, hogy arról van-e szó.
2013. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!