Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SOS! Mit tegyek? Nőgyógyászhoz...

SOS! Mit tegyek? Nőgyógyászhoz kell mennem?

Figyelt kérdés
Körülbelül két napja a hüvelygomba tüneteit fedeztem fel magamon. Szóljak anyunak és menjünk el dokihoz, vagy el fognak múlni? És ha el kell mennünk mindenképp (eléggé félek), akkor hogyan menjek oda? Mit érdemes vinni, előtte kell-e valami extra tisztálkodási dolgot tenni, ilyesmi? Nagyon kellemetlen ez, egyedül, ugye semmi képen ne próbáljam meg kezelni? Azt sem tudom, hogyan mondjam el a szüleimnek...

2013. aug. 7. 01:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Most azt mondanám, hogy patikában kérj Canesten kombit.

Csak az a baj, az ilyen "házi diagnózisokban2, hogy ha mégsem hüvelygomba, akkor napok, hetek elmennek, te meg csak félrekezeled magad, a valós betegség meg csak súlyosbodik.


Hány éves vagy? Lehet, hogy különösebb nyavalya nélkül is el kellene kezdened nőgyógyászhoz járni évente egyszer. Egyrészt méhnyakrákszűrés miatt, másrészt észrevesz a doki olyan bajokat is, amiket esetleg te nem, mert tünetmentes.

2013. aug. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jajj! El is felejtettem odaírni. Két hét múlva 15 éves leszek. :)
2013. aug. 7. 01:53
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor szólj anyudnak, hogy mi van. Már nagy kislány vagy :)

A vizsgálat miatt ne izgulj, az orvos a korod miatt nagyon-nagyon óvatos lesz. (Egyébként sem fáj.)


Előtte tusolj le. Ajánlom, hogy szoknyába menj, amit könnyen fel tudsz húzni a derekadig. így mikor mész ki a vetkőzőből, ill. amikor mész vissza eltakar rendesen. (Aki naciba megy, annak kint van a csupasz feneke :)

Esetleg legyen nálad egy nedves törlőkendő, és előtte még megtörlöd magad. De nem muszáj. Sőt, ha nem törlöd meg magad, akkor jobban látja az orvos, hogy milyen jellegű folyásod van.

Maga a vizsgálat kb. fél perc.

2013. aug. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)Olvastam tini/gyerek nőgyógyászról is. Az én koromban már a felnőtthöz kéne mennem, vagy még mehetnék esetleg oda is? Anyukámnak az orvosa férfi, ezért nem igazán szeretnék odamenni először...
2013. aug. 7. 02:16
 5/13 anonim ***** válasza:

18 év alatt nyugodtan menjél gyereknőgyógyászatra. Vannak női orvosok is. Tök aranyosak, majd meglátod. :)

Majd dobj egy privit, hogy mi volt!

Drukkolok! Gyógyulj meg!


(Ha megírod priviben, hogy melyik városban, faluban laksz, akkor segítek orvost keresni. 33N vagyok egyébként.) :)

2013. aug. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és gyors válaszokat is. Holnap elmondom anyunak. Jajj!:)
2013. aug. 7. 02:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Csak semmi jaj!!! :)

Most meg mars aludni! Már "holnap" van. :)

2013. aug. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindig az orvos a legjobb, legbiztosabb megoldás!
2013. aug. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Beszélj anyuddal, és esetleg megpróbálhattok Canesten combit használni.
2013. aug. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15 évesen nyugodtan mehettek gyerek, vagy tini nőgyógyászatra és keressetek női orvost első alkalomra, mert azért az kevésbbé ciki.
2013. aug. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!