Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hogyan előzitek meg a...

Ti hogyan előzitek meg a hüvelygombát, hogy vigyáztok a intim területeitekre?

Figyelt kérdés

nekem évi 4-5-ször szokott hüvelygombám lenni, ez sok sajnos. más bajom nem volt. a canesten combitól mindig elmúlik. olyankor kivasalom, magas hőfokon mosom a törölközőket, bugyikat, ágyneműt. ph4-es intim mosakodót használok heti 3-4-szer, azon kívül csak tiszta vízzel mosakodom ott lent. gyakran cserélem a bugyikat, zuhanyzom, ritkán fürdök, de akkor is csak kifertőtlenített kádban. az évi 4-5-ből minimum 2 nyáron szokott lenni. ritkán medencézek, de olyankor néha kijön a gomba a klóros víz miatt(nagyon klóros, erős szagú a víz). termálvízbe nem megyek, mert az alap, hogy kijön. a Balatonba sem, elég koszos. a tengerbe mennék, a só ferőtlenítő hatású, de mostanában nem jutottam oda. ha ritkán fürdök, akkor ecetet öntök a vízbe, esetleg sót és habfürdőt nem. szoktam enni natúr joghurtot is, sok gyümöolcsöt, vitamint.

kinek van még tippje hüvelygomba megelőzésére?



2013. aug. 7. 16:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
2013. aug. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Minden menzeszed után használj 3-4 napig fokhagymás-joghurtos tampont.

Ez úgy néz ki, hogy egy tampont jól bekensz félbevágott fokhagymával, majd NATÚR joghurtba belemártod és 12 órára felhelyezed a hüvelyedbe.


Rendbe hozza a hüvelyflórádat, pár alkalom után nem fog kijönni.

2013. aug. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Az intim szőrzet eltávolítása is nagyban hozzájárul a gombás fertőzés kialakulásához. Úgyhogy ha teheted, csak bikinivonalban szőrteleníts. Azon belül elegendő a napi 1 mosakodás langyos vízzel, ha éppen nem menstruálsz. A hüvelynek van egy természetes savas jellege, és öntisztító hatása. Az intim mosakodók irritációkat válthatnak ki. És a különböző antibiotikumok, valamint a fogamzásgátló tabletta is kiválthat gombás fertőzést.
2013. aug. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%

Tökéletesen igaza van az elöttem szólóknak:

1. szőrteleníteni nem kellene!

2. Yoghurtos tampont nekem is ajánlotta a nőgyógyász.

2013. aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. a joghurtos tamponról hallottam már jót és rosszat is, a fokhagyma pedig félek, hogy kicsípné. szőrteleníti "sajnos" szoktam, de csak kb 1-2 hetente. az intim mosakodót nem nagyon tudom megállni, de a legsavasabb ph-jút választottam, amit csak találtam és mesterséges anyagoktól menteset (Sába), de nem minden nap használom.

fogamzásgátlót szedek szintén sajnos, de nálam csak ez a megoldás a teherbeesés megelőzésére. olcsóbb, mint az óvszer, biztonságosabb. a többi messze nem ilyen biztonságos, ennek a legnagyobb a Pearl-indexe. köszönöm a válaszokat. a fokhagymás-joghurtos tampont is kipróbálom talán, mert végül is előbb jön a fokhagyma, és utána a joghurt, remélem így nem okoz gondot.

köszi még egyszer.

2013. aug. 7. 21:16
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem fog kicsípni, nyugodtan elhiheted. Naponta ajánljuk nőknek, még soha senki nem mondott róla negatívat.

Másrészt, én is szoktam használni, engem sem csípett még.

2013. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

rendben. kipróbálom, úgyis 2 napja múlt el a menstruációm. a legrosszabb, amit hallottam, hogy kipirosodott és feldagadtak a nagyajkai egy nőnek, elment orvoshoz, de nem tudott mit tenni, pár nap múlva elmúlt. ez meg vállalható, és ha pedig beválik, akkor nincs még ennyi gond sem.

köszi a válaszokat.

amit még írnék, hogy igaz, hogy pl a borotválás felsérti, leszedi a felső hámréteget, és a fanszőr feladata eredetileg az, hogy elvezesse a vizeletet és az izzadságot a hüvelytől, de a nagy szőr alatt viszont jobban beizzad, jobban szaporodnak a baktériumok. ha rövidre trimmelem, az megoldás, ugye? a kecske is jól lakik...

2013. aug. 7. 21:24
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is volt jópárszor hüvelygombám, sőt rendkívül érzékeny is vagyok, koszos vizek, uszodák, túl sokáig fent hagyott tampon, és jön az iszonyatos irritáció, viszketés.. Én az Alkagin hüvelykúpját ajánlom, félévente csinálj egy kúrát. Vény nélkül kapható, gyógynövényes(és az ára sem utolsó szempont) ezen kívül rendszeresen használom az intim törlőkendőjét, amit azért imádok, mert egyenként van csomagolva, nem szárad ki stb.. Bár abból mindegy mit használsz. Ráadásként használom az Alkagin pasztát, ami az én hiperérzékenységemre csodaként hat :D szóval én ezekkel a termékekkel védem magam rendszeresen, hála istennek az áruk sincs az egekbe. Remélem segítettem.
2013. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A borotválás felsértheti a felső hámréteget és a bőr alá nőtt szőrszálak is komoly kellemetlenséget okozhatnak, ha begyulladnak. És azt is helyesen tudod, hogy a fanszőrzet szerepe többek közt a nedvesség (vizelet, izzadtság) elvezetése, pontosan emiatt kisebb az esélye bármilyen fertőzésnek, mert amíg a szőrzetről kényelmesen le tudod mosni, zuhanyozni a szennyeződést, addig a csupasz felület mellett gyorsabban, akadálymentesen és észrevétlenül juthatnak a baktériumok a szervezetedbe. Nyírhatod rövidebbre, de minél rövidebbre nyírod, annál jobban fog szúrni és viszketni a szőrzet. A legpraktikusabb, ha bikinivonalon két oldalt leborotválod, azon belül max. a természetes hossz felére nyírod. Télen, réteges öltözködés mellett hagyhatod teljesen natúrban. Alsóneműből kerüld a műszálas vagy olyan anyagúakat, amelyek nem biztosítanak kellő szellőzést és persze rendszeresen váltsd azokat. A tanga mellőzése is számos fertőzéstől óvhat meg Téged.
2013. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Igen, régen tényleg ez volt a fanszőr feladata. Manapság viszont már felesleges, mivel hordunk alsóneműt.
2013. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!