Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A háziorvosom (ffi) megkérte...

A háziorvosom (ffi) megkérte h derékig vetkőzzek le és mondta feküdjek fel a vizsgálóasztalra h megvizsgálja a mellemet. Veletek csinált már ilyet, ez normális? 14l

Figyelt kérdés

2013. aug. 10. 18:56
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne lenne normális? Ő orvos. A melleidet pedig megvizsgálta valószínűleg, hogy nincs e benne csomó vagy valami hasonló, amit meg havonta nem árt megnézni. :)
2013. aug. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Velem nem csinált sosem, nekem nő volt a háziorvosom. Ha még nőgyógyász vizsgálta volna meg az oké, de háziorvos, ha nincs semmi panaszod? Maximum azt tudom elképzelni, hogy nagyon alapos. Ha az, akkor lehet normális.
2013. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
14 évesen milyen mellet?!? Miért mentél a szüleid nélkül?
2013. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:

most nem azért, de szerintem ez már a nőgyógyászhoz tartozik, nem pedig a háziorvoshoz.. a háziorvos is orvos, de nem nőgyógyásznak szakosodott, akkor meg ?

természetesen ha valami olyan panasszal mentél hozzá, ami a melledhez kötődik, akkor talán érthető, de engem már egy ilyennel, szerintem azt mondaná, hogy menjek a nőgyógyászhoz, mert ez az ő hatásköre.

(egyébként már hallottam olyanról is, hogy csak azért vetkőztette le az orvos derékig a lányt, mert a szokásos mellkasi vizsgálatot végezte, de azt simán ellehet végezni úgy is, hogy rajta marad a melltartó... )


nem tudni a pontos körülményeket, szóval annyira nem lehet levonni, hogy mi is történt... de egyébként simán mondhattad volna az orvosnak, hogy nem akarod.

2013. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Sem iskolaorvos,sem háziorvos nem vizsgálgatta a mellem sosem diákként.nem látok benne beteges dolgot,de ezt meg kellene a betegtől kérdezni,hogy megvizsgálhatja e,nem természetesnek venni.Sőt a nőgyógyászom is megkérdezi megnézze e,nem veszi természetesnek hogy amikor egy eleve kellemetlen vizsgálaton túl vagyok egyből fölül is tapizzon.
2013. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Elég alapos de ilyet sose csinált
2013. aug. 10. 20:15
 7/40 A kérdező kommentje:
Elég alapos de ilyet sose csinált egyébként nem zavart de furcsáltam.
2013. aug. 10. 20:16
 8/40 anonim ***** válasza:
Milyen tünettel mentél hozzá? Lehet hogy ahhoz volt köze a vizsgálatnak.
2013. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

Hát azért ez furcsa.

Én biztosan nem hagytam volna. Mi volt az indoka, amiért ezt tette?

2013. aug. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Annyit azért érdemes lenne megjegyezni, hogy az orvosok nem tapizás végett vizsgálják meg a betegeket, hanem pont a betegek érdekében!

Egy fejlődő lánynál bármikor indokolható, hogy vizsgálatot végezzen - még ha ő "csak" háziorvos is... Ha nem tapogat ki egy csomót, akkor ugyan mi alapján utalná nőgyógyászhoz?

És ha - mások szerint - engedélyt kér(?) a 14 éves kislánytól, és ő azt mondja hogy nem engedem, majd valami később kiderül, akkor vajon el fogják fogadni azt a mentegetőzést, hogy a kiskorú nem engedte hogy a mellét megvizsgáljam? Ki lehet védeni azzal, hogy tessék szülővel menni!

Elég furcsa hsz-ek íródnak, mindenki fogdosásról képzeleg, de a felelősséget senki nem teszi a dolgok mellé!

Ráadásul a kérdezőt egyáltalán nem zavarta, tehát nem is lehetett "agresszív"...

2013. aug. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!