Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kezdő "tamponos" vagyok, és...

Kezdő "tamponos" vagyok, és eléggé fáj a felhelyezés, és az is, hogy bent van. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Extra mini ob tampont használok, és rendeltetés szerűen helyezem fel, nagyjából egy újbegynyire. Ha megigazítom, kicsit feljebb tolom, akkor sem jobb, egyfolytában érzem, különösen, ha úgy ülök. A felhelyezés meg szerintem nehezebben megy, mint kellene, nagyon fáj. Azt hittem, az első pár után jobb lesz, de sajnos nem. Elég kellemetlen, mivel kötelező úszásoktatásra kell majd járnom idéntől. Lehetséges, hogy túl szűk vagyok ott lent? Vagy valami fertőzés? Ha a tampon nem fér be, hogyan fogok tudni nemi életet élni? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

15/L



2013. aug. 20. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Elöször is olyan nincs, hogy túl szük vagy, és emiatt nem fogsz tudni nemi életet élni.


Egyébként valószinüleg az a baj, hogy nem eléggé van benn a tampon, ha rendesen felhelyezed, nem lehet érezni.

A tampont nem "egyenesen", hanem kicsit ferdén hátrafelé kell feltenni, mert különben nem lehet eléggé betenni. A legokosabb, ha elöször az ujjaddal megkeresed a megfelelö irányt, és csak utána próbálod a tampont.

Túlságosan feltenni nem lehet, addig kell tolni, amig lehet. A tampon madzagos végének teljesen benn kell lennie a hüvelyben, csak a madzag madat kinn.

2013. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat: madat = marad
2013. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Próbáld meg wc-n ülve vagy guggolva felhelyezni, úgy könnyebb mert akkor tágabb vagy és a tampont véget rakd a középső ujjadra és csavard rá a madzagot hátha úgy könnyebb, egyébként azért fáj/érzed mert még a hüvelyedben van nem a megfelelő helyen :)
2013. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most már inkább nem próbálom ki, mert gyenge a vérzés, de a következő menzeszemnél mindenképp. Bár a műveletre a fájdalmas felhelyezés miatt nehezebb rávennem magam, mint a tanulásra. :D

Csak nekem annyira azt hajtogatták, hogy ha nagyon mélyen felhelyezem, akkor elszakadhat a szűzhártyám, és úgy kell bent lennie, hogy hátulról még kilátszódjon... (mintha onnan látnám, vagy mi :D)

2013. aug. 20. 21:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Isten ments! Mármint,ha úgy helyezed fel,h kilátszik akkor természetes,h fáj és érzed,h ott van. Mélyre kb. 2-3 cm-re helyezd fel. Amikor pedig felhelyezed "roggyants"a térdeddel és próbáld meg kicsit "mozgatni",helyezni,ne erőből told fel.
2013. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egészen addig nem tudtam felhelyezni amíg szűz voltam (nagyon fájt az első alkalom) utána nem volt gond. Én addig teszem fel a tampont amíg az ujjammal fel tudom nyomni.

Még egy dolog, fürdés után sokkal szárazabb szoktam lenni, olyankor nehéz is feltenni az új tampont, nap közben nem szokott gond lenni.

2013. aug. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!