Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha felfáztam péntek este, és...

Ha felfáztam péntek este, és csütörtökön voltam a barátommal, akkor őt is kezelni kell? Meddig lappanghat a felfázás?

Figyelt kérdés

Az tény, hogy csütörtökön este egy darabig takaró nélkül, nyitott ablak mellett aludtam bugyiban.

Péntek hajnalban felébredtem, addig semmi bajom nem volt, akkor viszont durván éreztem, hogy gáz van, szombaton már véres volt a vizeletem és azt hittem megőrülök, úgy fájt.

Kialakulhat ilyen gyorsan a felfázás, vagy ez már lappanghatott egy ideje?


Már kb. 2 hete éreztem, hogy valami kicsit fura néha pisilésnél, de semmi komoly. Mondjuk eléggé fájt is néha az együttlét, nehezebben nedvesedtem be, de lehet ennek lelki oka is (hosszú), és lehet, hogy csak kidörzsölődött a hüvelyfalam.

(Ez persze a kicsit töményebb vizeletet nem magyarázza, de aznap keveset is ittam, alig ettem, stb...)


Azért problémázok ennyit, mert a barátomnak nincs TB-je, a nőgyógyász meg azt mondta, hogy neki is lehet prosztata gyulladása anélkül, hogy panaszt okozna.

Ráadásul nem tudjuk, hogy pontosan milyen baktérium okozza nálam a gyulladást, esélyes az E. Coli is, amivel meg ugye azonnal visszafertőzne.


jaj gőzöm sincs, hogy mit csináljak.

Ja, és a bonyodalom ugye a vizeletminta.

Mert az urológusnál azt kell adni. Ő viszont TB nélkül nem mehet... elvihetné egy haverom, mintha magát akarná vizsgáltatni...

De azt sem tudom, hogy szükséges-e ez...


Szerintetek?

10 nap, amíg kikezelem magam, addig nincs szex. Ha visszafertőz, és még 10 nap szünetet kell tartani, és kikészülök.



Nagyon köszönöm, ha valaki válaszol! Vagy akár csak segít gondolkodni.:D


2013. aug. 25. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat megmondom oszintrn, en nem is tudtam h a felfazas vissza fertozhet! o.O

En eddih haromszor pisiltem vereset, mindig kaptam ra gyogyszert, egyszer az ugyeleten, de h fertozo?! Sosem kerdezte meg senki, meg nekem sem jutott eszembe soha h hugyuti, es vese problema barkit is megfertozne:/

2013. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és ezzel párhuzamosan volt barátod, és nem lett semmi gáz?

(és nem óvszert használtok?)

2013. aug. 25. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne próbáld kicselezni, felülbírálni az orvost, tartsd be azt, amit mond. A barátodnak lehet, hogy nincs érvényes TB-je, de kötelező ellátni. Csak be kell mutatni a TAJ-számát, és a kezelés végén kap egy papirost, ami igazolja, hogy tartozik a TB-kasszának. Ezt később úgyis behajtják rajta.
2013. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, soha! Ketszer ugyanaz volt, a harmadiknal pedig a mostani palim. De semmi, en hideg kogaton uldogeltem, kilogo vesevel motoroztam, meg a budai palinkafeszten nem zart cipoben voltam. Mindharomszor siras lett a vege! Amugy pont most is 2napja fajdogal ha pisilek, rem nem fog fokozodni.
2013. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi, hát akkor megkockáztatom, hogy őt nem túráztatom... a TB hiánya meg azért gáz, mert alsó hangon 6.000 Ft lenne csak a vizsgálat, de inkább 10.000, és erre jön még a nem támogatott gyógyszer... most azért fizesse ezt ki, mert én bugyiban aludtam??? Vagy én fizessek azért, mert bugyiban aludtam?...:P


Inkább remélem, hogy nem kapok el tőle semmit... ha meg igen, akkor már őt is kezelni fogjuk...:P


Köszönöm a válaszokat!:)


Amúgy a doki nem magától mondta, hogy kezeljük őt is, csak én kérdeztem, mert korábban ha valami bajom volt, mindig kellett kezelnie magát a pasimnak is.

2013. aug. 25. 20:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Simán elképzelhető, hogy szex közben szedted össze a dolgot. Ezért is mondják, hogy érdemes elmenni pisilni együttlét után, hogy ha esetleg baktérium kerül a húgycsőbe, akkor az kiviszi, nincs ideje, hogy elszaporodjon. Elég ha baktérium kerül be pl. kézről a húgycsőbe és már megis van a baj.

Nem hiszem, hogy megfertőzted a párod, különben is férfiak ritkábban kapják el ezt. A weborvos honlapról:

"Mivel a nők anatómiai felépítésük miatt fogékonyabbak az alulról fertőződésre, a fiatal nők körében 50-szer gyakrabban fordul elő a hólyaghurut, mint a férfiak között.


Ennek egyik oka a rövidebb húgyvezeték, melyen így könnyebben jutnak fel a baktériumok, valamint a húgycső végbélhez és hüvelyhez való közelsége"

Ajánlom a vörösáfonya ital fogyasztását párodnak és neked is, az kifejezetten jó az ilyen betegségeknél, mert olyan anyagot tartalmaz ami nem engedi a baktériumok megtapadását és szaporodását. Ha nem találsz ilyet akkor jó a tőzegáfonya tabletta is.

2013. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sztem tuti nem fog vissza fertozni. Nalunk sosem tortent meg, pedig napi tobbszor is szexelunk;)
2013. aug. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!