Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy van ez a lanyoknal, ha...

Hogy van ez a lanyoknal, ha pl 22 en kezdett el menstrualni akkor az kb meddig tart es mikor jon majd meg megint?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez kicsit valtozik meg van mikor eltolodik stb stbn, de en most a normalis ciklust kerdem !
2008. júl. 12. 05:46
 1/5 anonim válasza:
100%
Általában 28 napos egy ciklus.Az,h meddig tart,ez is mindenkinél változó.5-8 nap,de van,akinek kevesebb.
2008. júl. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

egy ciklus átlagosan 28 napos. ezt amikor megjön a menstruáció (elsö nap vérzés) akkortol számoljuk és az ultolsó nap a következö menstruáció elött nap.

legyen az elsö nap elseje.

megjön 1.-én ez az elsö nap, és kb 29-én jön meg neki megint. ebben a 28 napban érik meg a petesejt. a petesejt kb a 14. napon hagyja el a petefészket. és egy napja van arra hogy megtermékenyüljön (a sperma 3-4 napig is élhet a pete vezetékben) . eközben a méhfal egyre nagyobb lesz , egy fészekszerü nyálkát épít rá a szervezet ha a petesejt megtermékenyül akkor oda tudjon beágyazódni. ha nem termékenyül meg ez a nyálka leválik a méhfalrol ami a menstruáció.

ezt a szervezet minden hónapban megsinálja.


valakinek persze hoszabb lehet 30 napos, akinek meg nem rendszeres annak kihagyhat heteket, vagy akár hónapokat is. nagyon változó. a menstruációt késleltetheti, idegeség, lelki probléma, egy vizsga láz, betegségek, hormonprobléma.

2008. júl. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Mindenkinek változó hogy hány naponként van.Van akinek 26 naponként vagy 30 naponként.

Nekem elégg é rendszertelen de szabájosan 12 naponként van már majd ezért el is kellene mennem a nődokihoz :S

2008. júl. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden lánynál más.5-7 napig tart és 28-30 naponként. De van olyan is akinek rendszertelen.
2008. júl. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KOSZI
2008. júl. 12. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!