Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért késhet a menzesz?

Miért késhet a menzesz?

Figyelt kérdés
2008. júl. 15. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

- Ha még fiatal vagy, azért, mert még nem állt be a ciklusod;

- Stressz miatt;

- Hormonzavar miatt;

- Terhesség miatt;

- Szervi elváltozás (pl. rák) miatt.


Ezek közül a legtöbbet ki tudod zárni életkor, nemi aktivitás alapján.

Mióta késik? A ciklus 25-35 nap között normálisnak minősül.

2008. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

terhesség biztosan nem.

34 napja késik, eddig mindig időben megjött, bár az utóbbi időben párszor előbb. Vagy az is lehet,hogy most állna vissza?

2008. júl. 15. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
34 nap, az már egy teljes hónap kimaradás... Most áll vissza? Mihez képest? Mostanában hagytad abba a fogamzásgátlót? Hány éves vagy?
2008. júl. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a vizsgaidőszak miatt előbb jött meg az utóbbi két alkalommal. és mostmár nincsen stressz, ezért gondoltam,hogy visszaállhat. 19 éves vagyok. nem szedtem semmilyen fog. gátlót, és nem is volt szex.
2008. júl. 15. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Eddigi válaszoló vagyok. Ilyen előfordulhat, nekem az érettségi okozott anno hasonlót. Most nincs mit tenni, várj. Ha nem lehetsz terhes, akkor nincs miért aggódni. Maximum kellemetlen így nyáron, hogy nem tudod, mire számíthatsz. Azért ha következő hónapban sem jön meg rendesen, lehet, hogy érdemes lenne meglátogatni egy orvost, csak a szervi problémák kizárása miatt. De szerintem egyszerűen érzékenyebb típus vagy (mint én is), amivel a hormonok sem tudnak mit kezdeni, csak elfedik a rendszertelenséget.
2008. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!