Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájó vizelés. Plusz más...

Fájó vizelés. Plusz más tünetek. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Majd egy hete fáj, ha pisilek.

Ez az egész hétfő vagy kedd óta van, vasárnap pedig együtt voltam a barátommal (gumival védekeztünk, bár az elején volt pár mp még anélkül)

Két vagy három alkalommal véres volt a vizelet, amellett fájt. Aztán az elmúlt, csak fájdalom kísérte azt. Volt, hogy alig éreztem, ezért kezdtem megnyugodni. Most már fáj/viszket ott lent, de pisilés közben is ugyanez van. Mikor érzem, hogy kell, elmegyek, de nem jön sok. Most enyhe pirosas színt vettem észre, szóval kissé véres volt.

Már tünet nincs. Ahogy olvastam, gyakori pár betegségnél az alhasi/derékfájdalom, de nekem nincs. Lázat se vettem észre.

Kezdek megijedni már.

Ezzel hová kell fordulni? 18 alatt vagyok, így háziorvoshoz elég? Ő majd elküld oda, ahova kell, vagy ne is oda menjek?

Nagyon köszönöm!

17.


2014. febr. 23. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
húgyúti fertőzés...fene se érti minek szenvedsz, mikor elmész a dokihoz, pisilsz egy pohárba, beletesz egy tesztcsíkot és felír egy egyadagos antibiotikumot + iszol sok-sok vizet és eszel C-vitamint nagy dózisban és egy pár napon belül kutya bajod se lesz
2014. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

vélhetően felfáztál, háziorvoshoz menj, antibiotikumot fog írni, esetleg vizeletvizsgálatra küld a laborba

ne hanyagold el, mert komoly következményei lehetnek

2014. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen háziorvos ír fel antibiotikumot majd.
2014. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És komolyan nem jutott az eszedbe, hogy elmenj orvoshoz? Ez nem fog magától helyrejönni.

Hogy van egy húgyúti fertőzésed-gyulladásod, az biztos. De az sem kizárt, ha mellette viszketést is érzel, hogy egy hüvelyi fertőzésed is van.

A helyedben egyből nőgyógyászatra mennék, mivel ott a hüvelyi fertőzést is tudják kezelni, illetve vizeletmintát is tudsz ott adni, amit elküldenek tenyésztésre és azt is célzottan tudják kezelni.

De első körben akár mehetsz a háziorvoshoz is, ő is tud vizeletet nézni és ő majd eldönti, hogy tovább küld-e.

És a párodat is mindenképpen kezelni kell! Neki sem ártana vizeletet nézni, illetve ha eljutsz nőgyógyászhoz, aki fertőzést állapít meg nálad, akkor a párodat is említsd meg, ilyenkor szoktak adni annyi gyógyszert, hogy mindketten szedni tudjátok.

2014. febr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Bár azzal várnék 1-2 napot, mert aki hétfőn és kedden van orvos... igazából nem is nevezném annak. Miatta kerültem egyszer kórházba, mert nem vette észre, hogy komoly bajom van, csak felírta a sok vitamint...

Vagy nem mondana rá semmit, vagy leszólna, vagy kitudja, nála bármi lehet sajnos.

2014. febr. 23. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Bunkó orvos ide, bunkó orvos oda, egy fertőzéssel ha vársz, legyen az hüvelyi vagy húgyúti, annak gyulladás lesz a következménye, ami súlyossá is válhat.

Hüvelyi fertőzésnél petefészek vagy méhgyulladás alakulhat ki, húgyútinál pedig akár húgyvezeték, vesemedence gyulladás. Egyik sem kellemes.

És a kórokozók igen gyorsan szaporodnak, pár nap leforgása alatt lehet belőle komolyabb gyulladás is akár.

2014. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!