Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miket fog kérdezni a nőgyógyás...

Miket fog kérdezni a nőgyógyász ha fogamzásgátlót akarok feliratni?

Figyelt kérdés
Főként a jótékony hatásai miatt szeretném (rennapra pontos menzesz, női hormonok, kevésbé fájdalmas menstruáció, aknék és szőrproblémák csökkenése)

2014. márc. 5. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
van e barátod , szűz vagy e még hány éves vagy kb
2014. márc. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
17 vagyok és szűz. ha mondom hogy csak az egyéb hatásai miatt szeretném attól még felírja ?
2014. márc. 5. 15:17
 3/11 A kérdező kommentje:
és meg is fog vizsgálni ?
2014. márc. 5. 15:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Orvosa válogatja, de az alapszabályok szerint kellene egy rákszűrést végezni, vérvizsgálat, ahol megnézik a trombózis hajlamot (addig elvileg fel sem írhatják míg ez nincs meg).

És az alap nőgyógyászati kérdéseket teszik fel: pl. utolsó menzesz.

Ha mindenképp fel akarod iratni, mondhatod, hogy szűz vagy, de nemi életre készülsz és így akarsz védekezni.

Én nem ajánlom bőrproblémákra, mert ok míg szeded szép lehet a bőröd, de utána ugyanolyan borzalmas lesz. Illetve a gyógyszernek is lehet mellékhatása, nekem pl a Lindynette 20- tól tele lett pattanással a hátam, és váltanom kellett.

Egy profi bőrgyógyászt kellene keresned, aki kivizsgál minden téren. Mert más (betegség) is okozhat aknét, nem csak a genetikai hajlam.

2014. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"ahol megnézik a trombózis hajlamot (addig elvileg fel sem írhatják míg ez nincs meg)."

Ez nem igaz, sőt. A trombózis hajlam vizsgálatát nem támogatja a TB, csak indokolt esetben (indokolt eset: lezajlott trombózis pl.)


Ha alapos az orvos, akkor:

- ciklusodról (hány napos, mennyire rendszeres, mikor jött meg először, utoljára stb.)

- egyéb betegségek (migrén, autoimmun betegségek, magasvérnyomás, diabetes stb.), műtétek

- családban előforduló betegségek (pl. trombózis)

- szedett gyógyszerek


Annyit azért elmondok, hogy:

- Tablettaszedés mellett nincs menstruáció. Az adagolt hormon megvonása MEGVONÁSOS vérzést okoz, ami azért lesz napra pontos, mert rendszeres időközönként tartasz szünetet. Semmi köze nincs a saját ciklusodhoz. Ha abbahagyod, ugyanolyan lesz, mint szedés előtt. Sőt, előfordulhat, hogy még rendetlenebb is lesz, ami főleg akkor fordul elő, ha alapból gond volt vele.

- Az aknék és szőrök csökkenése szintén addig jellemző, amíg szeded. Utána általában visszatér a panasz, egyes esetekben még fokozottabban.


Ha nagyon rendszertelen a vérzésed, erősen aknés vagy és még szőrproblémáid is vannak, az felveti vmilyen endokrin probléma gyanúját, amit nem ártana alaposabban kivizsgálni a tüneti kezelés előtt. Még okosabb lenne az alap problémát megpróbálni helyrerakni ha lehetséges, nem csak elfedni a fogamzásgátlóval.

2014. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Természetesen meg fog manuálisan vizsgálni.

Javaslom, hogy keress női orvost első vizsgálatra.

2014. márc. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik férfi nőgyógyász durva szerencsére legalábbis nekem ez a tapasztalatom
2014. márc. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem is állított ilyet senki...
2014. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös akkor nézz utána. Véralvadási faktorokat és Leiden mutációt vizsgálnak. Igen a tényleges trombózis hajlam fizetős, de ezekből a vizsgálatokból is nagy aránnyal kimutatható a trombózis hajlam. Csak tudom mit nézett nekem a doki, mivel volt a családban trombózis.

[link]


Itt is írnak arról mi nézhető ahhoz, hogy kimutatható legyen a trombózis hajlam: (ezek is kimutathatók egy alanatur vérvételen)

[link]


D linkelhetnék még jópár oldalt.

2014. márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm, úgy gondolom, hogy eléggé jártas vagyok a témában.

Neked volt ok a családban előforduló trombózis), ezért a dokid elintézte a vizsgálatot.

De alapból ha nincsen rá indok, akkor nem támogatja a TB. Persze az más kérdés, hogy a doki így meg úgy el tudja intézni. De sajnos nem ez az alap.

Ennek ellenére én is szükségesnek tartom, de nem vizsgálják rutinszerűen.

Nyugodtan írj ki egy kérdést, hogy hány nőnek végeztetett az orvosa ilyen vizsgálatot. Meg fogsz lepődni.

2014. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!