Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyálkahártya megvastagodás...

VikiToth kérdése:

Méhnyálkahártya megvastagodás - Norcolut?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve a menzeszem 2-3. napján nagyon erős a vérzésem. Elmentem orvoshoz, megvizsgált, UH, stb., megállapította, hogy a méhnyálkahártya eléggé meg van vastagodva. Felírt Norcolut-ot, holnap kell elkezdenem szedni, napi 2x1-et 10 napon át. Ezt követően fog megjönni, "kitakarít" a gyógyszer (2 cikluson át kell szednem). Az orvos mondta, hogy erősebb lehet a menzeszem, mint szokott, főleg az első ciklusnál. Majd elvileg a harmadik ciklust követően (amikor már nem szedem) normálisan kellene megjönnie. Mégis mennyire lehet erős majd a vérzésem? Eddig is nagyon erős volt, a 2-3. napon a super tampon max. 2 órát bírta. Lehet, hogy majd nem is tudok bemenni a munkahelyemre? Kicsit tartok attól, hogy kezelhetetlenül sok lesz :-(

2014. márc. 17. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha annyira vastag a méhnyálkahártyád, akkor hogyan tudsz tampont használni? Olyankor a nyálkahártya nagy darabokban csusszan ki, nem pedig híg vér folyik, amit a tampon fel tudna szívni.
2014. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak betét kevés volt. Akkor használtam tampont, amig pl. beértem a munkahelyemre és onnan haza, egyébként betétet használtam.
2014. márc. 17. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja értem. Így már más. :)

Amig ilyen vastag, addig jobb is a betét, mert könnyebben kitisztulsz.

Egyébként teherbeesés szempontjából jó, ha vastag.

2014. márc. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék már teherbe esni, két gyerekem van, 42 éves vagyok. Igazából saját tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, aki hasonló okból kapta ezt a gyógyszert, mennyire volt kezelhető a vérzése az első ciklusnál.
2014. márc. 17. 21:33
 5/9 anonim válasza:
Szia ! Nekem is ugyanez a problémám, és a Norcolutot írták fel, ma kezdtem el szedni. Megkérdezhetem, hogy az erős vérzésen kívűl még milyen panaszaid voltak, ha voltak ? köszi:)
2014. márc. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocs,hogy beleszólok, a google dobta ki a kérdést.Én 46 vagyok, most voltam Uh on, nekem is megvastagodott a méhny. -ám.de nekem első körben küretet javasolt, amit elutasítottam.

Nekem is erős vérzésem van, ami kb 1 éve rendszertelenül is jön meg, hol hamarabb, hol késik.Én már a klimax kezdetére gondolok.

Én még nem próbáltam ki ezt a gyógyszert, ezért szívesen olvasnék tapasztalatokat majd.

Kérdező,majd írj, neked használt -e.

2014. márc. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok,használt nektek ez a gyógyszer?Tegnap óta szedem,és ha nem válik le a nyálkahártya akkor küret kell nekem is
2014. szept. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia, mi lett a eredménye a Norcolut kúrának? Bevált? :)

Köszi.

2017. aug. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 3 éve írtam ide akkor voltam, 46.Jó,hogy kibekkeltem,és nem mentem el a küretre,mert 1,5 éve teljesen elmaradt a vérzésem...
2017. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!