Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mirenáról vélemények!?

Mirenáról vélemények!?

Figyelt kérdés
5 hónapja szültem! szülés előtt is mindig nagyon görcsöltem bár nem volt soha erős vérzésem most szülés után ugyanúgy görcsölök és sajnos mostmár erősebben is vérzek! Csak másfél hónapig szoptattam és szinte azzonnal visszaállt a mensim így fontolóra vettem a Mirena hormontartalmú spirál felrakatását de nagyon sok negatívumot hallottam (Nekem igazából a görcsöléstől és a vérzéstől kellene megszabadítson) Pozitív vélemény?

2014. jún. 3. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt, több mint 5 évig használtam.


Rosszat nem tudok róla mondani, egyáltalán nem menstruáltam. Azonban a nemi vágyra szerintem hatással van, amióta leszedettem felpezsdült az életem :)


Még egyszer nem rakatnám föl, bár a konkrét miértet nem tudom.

2014. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem nagyon görcsöltem sose, úgyhogy arra nem tudok mit írni. Minimális vérzés, most cseréltetem majd.
2014. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a második gyerek születése után rakattam fel, lassan 2,5 éve, de megyek a dokihoz és levetetem. Eddig tűrtem, húztam, ha már ennyit kifizettem, legalább az árát hozza vissza.

Szóval felhelyezés után közel fél évig megállás nélkül véreztem, aztán látszólag kezdett beállni, igen, volt, hogy hónapokig nem történt semmi. Aztán már tavaly is az volt, hogy össze-vissza vérezgettem, nem volt benne rendszer, sosem tudtam, hogy reggel mire kelek fel. Így nem tudtam egy felhőtlen balatoni napot sem eltölteni a családdal, mert folyton azon paráztam, hogy bármelyik pillanatban jöhet a dolog. Visszamentem a dokihoz, ő adott két gyógyszert, egy gyulladáscsökkentőt (antibiotikum) és egy vérzéscsökkentőt igény szerinti szedésre. Na akkor jobb lett, hónapokig megint oké volt, de most kb 3 hónapja ugyanez a mutatvány. Mindez mellett szerintem eléggé lent van (doki szerint nem): együttlétekkor a párom érzi, hogy van ott valami és néha közben nekem ott élesen belenyilal valami. Sosem éreztem a "berendezésem" peteéréskor, azelőtt kb 2x volt görcsölős mensim, most többször előfordul, na nem görcs, csak kellemetlen tompa fájdalom.

Mindezek mellett ugye nem lehet tampont használni, esetemben kissé unalmas, hogy két éve betétekben pácolódok.

És berágtam, elég volt, soha többet, maradok a gyógyszernél. Végül is tavaly októberben visszahozta az árát.

2014. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Remélem nem lesz hatással a nemi életemre az most tökéletes

Am köszönöm:)

Nyugodtan írhat még bárki akinek van tapasztalata szivesen meghallgatom:)

2014. jún. 3. 15:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő én is pont ettől félek hogy mi lesz ha folyton meglesz? sajnos eléggé ki kell szorítani a rávalót és nem hiányozna ha az ablakon dobnám ki....
2014. jún. 3. 15:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első fél évben nekem is egyfolytában vérezgetett. Aztán beállt a ciklusom, a mensim olyan gyenge, hogy tisztasági betét elég. Menstruációs fájdalmam sincs. Kényelmes, nem kell mindig aggódni a nem kívánt terhesség miatt, a gumit utáltuk, gyógyszert nem szedhetek. Ezek az előnyei.

A hátránya, hogy mióta fent van, sokszor kaptam el ilyen-olyan fertőzéseket, gyulladásom is volt sokáig, mert a kilógó jelzőszál szinte bevezeti a bacikat a méhbe.

Két éve van fölt, más bajom egyébként nincs vele - bár a libidóm nekem is a béka segge alatt, hogy ettől-e, azt nem tudom.

2014. jún. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor ugy látom hogy hatással van a nemi életre is..:/
2014. jún. 19. 12:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam nem volt hatással a libidóra ;) csak hogy ellenpélda is legyen. Az hogy ennyire minimális a vérzés nagyon nagy áldás. Ezért önmagában megérné felrakatni bár tudom hogy nem mindenkinél így van.
2014. jún. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
utolsó én is ilyen áldást akarok:D:D
2014. jún. 23. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!