Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 23+4 hetes kismama vagyok. Az...

23+4 hetes kismama vagyok. Az ebédemet melegitettem a mikróban,4-5percig. Mikor kivettem a tányért (egyszinű festett kék kerámia, valami kellemetlen szagot éreztem. Már megettem az étel felét mikor rájöttem hogy a tányér festékje büdös. Ártottam?

Figyelt kérdés
Aztán a mikrót is megszagoltam,abban is éreztem a szagot.A tányéron is megrepedezett a festék.Attól félek ha ezt a festékszagot-gőzt beszivta az étel,nem okozok valami mérgezést a babának?
2010. jan. 2. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerintem ez nem olyan nagy mennyiség, hogy kárt tegyen Bennetek. Kedves, hogy ennyire odafigyelsz a Picidre.

De amúgy én arról nem is hallottam, hogy kerámiaedényt lehet mikrózni. Lehet? Én csak műanyagot szoktam.

2010. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz. A baba meg nem egy szemetesláda a testednek,amibe minden káros anyagot belezúdít..
2010. jan. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez a mennyiség még biztosan nem.

DE, van egy olyan sanda gyanúm, hogy maga a m.hullám káros.

Inkább hagyományosan melegítek,- persze nem mindig, mert van, hogy nagyon sietek,- vagy meleg víz fölött. Abban jobban bízom.

2010. jan. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Kwerámiában biztonsággal lehet melegíteni, de festetlenben. Bizony, lehet, hogy a festék nem bírta a megterhelést, és a hőhatásra párologni kezdett.


Ilyen kis mennyiségtől ne tarts, és igaza van az egyik válaszolónak, a tested nem önti bele a babába a méreganyagokat. A lepény erőteljes szűrő- és védőhatása itt is érvényesül.


Én nem félek a mikrohullámtól. Akkor is ér mikrohullámú sugárzás, ha nincs mikróm: az űrből. Ráadásul folyamatosan, éjjel-nappal.

2010. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!