Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hüvelygomba havibaj...

Visszatérő hüvelygomba havibaj előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan egy éve menstruáció előtt egy-másfél héttel a hüvelyem körül picit megduzzad, égető érzésű, illetve sűrű váladékozás történik. Olvasgattam rengeteg ilyen hasonló kérdést, de egyszerűen nem találtam meg azt amivel én küzdök. Mindenképp orvoshoz akarok fordulni, mert tudom hogy nagy hiba hogy eddig nem tettem. 17 éves vagyok, és eléggé ragaszkodom hozzá hogy anyukám kísérjen el. Amikor elmondtam neki a panaszom azt mondta hogy tisztogassam teafa olajjal, ami eléggé csípett. A folyásnak nincs szaga, színtelen, viszont nagyon kellemetlen.

Utána néztem nem-e a tisztasági betétre vagyok allergiás, mert az is lehetséges, ezért kipróbáltam az utóbbi egy hónapban hogy nem használok. Sajnos rosszul hittem, 1-2 napja ismét benne vagyok a bajban. Utánaolvastam a candida gombának, de ott a felsorolt X tünet közül csupán a váladékozás az ami stimmel. Valaki ötlet mi lehet ez? :/ Köszönöm előre is!



2014. júl. 20. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez akármi lehet, gombán kívül baktériumos fertőzés is. Dokihoz kéne menni, mert öngyógyítgatással nagyjából esélytelen kezelned egy ilyen régóta tartó, visszatérő problémát. Viszont az orvost is lehetőleg sürgősen kéne. Kezeletlen nőgyógyászati fertőzés nem jó, komoly gondokat okozhat.


A teafaolajat egyébként nem szabad hígítatlanul használni.

2014. júl. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A teafa olaj az egyik olyan, amit nyugodtan lehet hígítatlanul használni közvetlen bőrfelületre. Viszont tényleg csípni fog. Én menszesz alatt a tamponra szoktam 2-3 cseppet rakni mindig, mert nekem menszesz után voltak ilyen tüneteim.


Viszont a teafa olaj csak megelőzésre jó vagy tüneti kezelésre amíg nem jutsz orvoshoz (nálunk legalább 1 hét a várakozás, egy gombásfertőzésnél addigra szétvakarod magad...).


Írás közben viszont valami eszembe jutott. A sűrű váladékozás fehér színű és nem büdös? Mert akkor lehet, hogy csak simán a menszesz miatt bővebb lesz a normál folyásod és ha sokáig pang (tehát egy tisztasági betéttel rohangálsz egész nap), akkor "fellazíthatja" lent a dolgokat, amitől megdagadnak, kicsípődnek vagy hogy fogalmazzak és kisebesedhet. Kb, mint mikor a kisbabák sokáig ülnek a pisis pelenkában. Cseréld gyakran ilyenkor a tisztasági betétet és esetleg használj sudocrem-et nagyon vékonyan. Ez egy védő és hámosító krém, ezt kenik a kisbabák fenekére is :) Ha nem változik semmi, akkor irány az orvos.

2014. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha hozzáérsz a hüvelyedhez, amikor égetőérzést tapasztalod, rosszabb lesz? Csak mert nálam az utolsó héten húzódik a hüvelyem, mert oda sugárzik ki a méhösszehúzódásaim fájdalma. Szóval nincs fertőzésem, csak hülyén vagyok összekötve.
2014. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!