Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hasznaljak tampont? Vagy ne...

Hasznaljak tampont? Vagy ne furodjek? Lanyok, ratok lenne szuksegem.

Figyelt kérdés

12 eves vagyok, hamarosan 13.

Szeptember elejen lenne 10.-mensim, altalaban 2.-an, vagy 3.-an szokott megjonni. 6.-an megyunk nyaralni a csaladdal hat napra. Nem tudom h az ido alatt mig megvan ne furodjek, vagy hasznaljak tampont?(meg sose hasznaltam) Tamponbol milyent? Normalt vagy minit? Furodhetek tengerben is? Vagy a hullamok rosszat tesznek? Hany orat maradhat bennem egy tampon? Mi lesz ha tul sokat bennem marad es esetleg kifolyik mellette? Akkor mit csinaljak? Vagy inkabb akkor ne is furodjek?



2014. aug. 31. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Te döntöd el. Én tampont használnék, a vérzés erősségétől függően. Mivel Te kezdő vagy, inkább minit használj és gyakran cseréld, amúgyis ilyenkor előtte betesszük, fürdés, kivesszük. Ne maradjon bent sokat, akkor nem fog kifolyni semmi. Kivéve persze, ha Neked extrém erős, löketszerű vérzésed van (én csak olvastam róla, hogy van ilyen), de gondolom, nem erről van szó, akkor fel se merülne a dolog.
2014. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
miert nem beszelsz errol anyuddal?
2014. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Használj. Én is a minit ajánlom, a használata és az, hogy mennyi időt maradhat bent az mindig le van írva a hozzá tartozó használati utasításban. Száraz körülmények között akár 8 órát is kibír egy tampon.


Tengerben is fürödhetsz, egyetlen fő szabály van a tamponnal való strandoláshoz, ha kijössz a vízből cseréld ki, hogy elkerüld a fertőzéseket.

2014. aug. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Olyan verzesem van, h mikor felallok, vagy lehulok, vagy hirtelen mozdulok, akkor jon nagy adagban.

Anyum nem el.

2014. aug. 31. 16:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Tamponban furodhetsz, vegyel magadnak es otthon probalgasd mielott meg kiutaztok, hogy tudd hogy kell hasznalni.


Fekete furdobugyid legyen, vagy valami sotet, a biztonsag kedveert.


Elkepzelheto hogy cserelned kell majd a tengerparton, bar attol is fugg hany orat toltotok ott. De biztos lesz ilyen kabin ahol lehet cserelni majd nezz szet, vagy kulon epulet.



Udv, egy fiu.

2014. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha betéttel 2-3 óráig rendben vagy a mini tamponnal sem lesz baj. Az hogy hirtelen mozdulatra vagy aktív mozgás hatására erősebb az teljesen normális, másoknál is így van.
2014. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne fürödj ha erős vérzésed van semmiképp! A tampon használata még korai. Gyakorló lányos anyuka és nagymama vagyok.
2014. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!