Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnap megyek először nőgyógyá...

Holnap megyek először nőgyógyászhoz és nagyon félek tőle, ugyanis 21 éves létemre még sosem voltam. Le fog szidni ezért?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy 21 évesen már túl kéne,hogy legyek ezen de még nem vagyok,szóval egy kis megnyugtatás kéne,meg hogy mi is egy vizsgálat menete...köszönöm
2015. jan. 8. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
keresőbe bírod, kb. naponta felteszik ezt a kérdést
2015. jan. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha normális akkor nem, nem az az érdeke hogy ne gyere többet(mert bunkó) hanem az hogy ne félj tőle.
2015. jan. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy már szűz,akkor lesz hasznos a válaszom. Nekem problémám volt,amikor először mentem,nem rutinvizsgálat és azt kell mondjam,sokkal jobb volt mint amire számítottam.Az orvos nagyon bunkó volt,de ez szerintem 50-ből egy,én pont kifogtam. Asszisztens mondta h menjek,vetkőzzek le deréktól lefelé(ajánlott a hosszú póló/pulcsi,az takar és nem kell levenni)bementem a vizsgálóba,elmondtam mi a bajom,kérdeztek dolgokat,fel kellett feküdnöm a vizsgálószékbe,lebaszott mert rosszul tettem fel a lábam,aztán azért is,mert nem jutott eszembe az utolsó ciklusom időpontja,de maga a vizsgálat abszolút nem volt kellemetlen.Össz sztem az öltözésvetkőzéssel-kérdezzfelelekkel együtt 15 perc volt az egész. Igaz én sírva jöttem ki,mert tényleg egy alpári paraszt volt,de maga a vizsgálat nem volt para,abból a szempontból nem éltem meg rosszul...az orvos személyisége meg hát nem kiszámítható,csak ha sajátod van.
2015. jan. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy jó érzés a vizsgálat, de nem is fáj, mondjuk úgy, kellemetlen. Én a helyedben magánorvoshoz mennék, mert ők sokkal jobban odafigyelnek az emberre. Célszerű valamilyen hosszú felsőbe menni, ahogy előttem is írták.

A menetét is jól leírták. Bemész, le kell vetkőzni alulról, visszamenni, felülsz/fekszel az asztalra, felteszed a lábad és nyugodtan próbálsz feküdni. A vizsgálat nem hosszú idő, max. 5 perc szokott lenni. Aztán felöltözöl, utána megbeszélitek a dolgokat és kész. A mensi naptárat vidd magaddal, de legalább az utolsó időpontját tudd, azt szokták kérdezni.

2015. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van panaszod, azt mindenképpen mond

De ha nincs, azt is mondd

2015. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van panaszod, azt mindenképpen mondd

De ha nincs, azt is mondd

2015. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért szidna le? Én amikor a mostani orvosomhoz először mentem megkérdezte, hogy mikor voltam utoljára nőgyógyásznál, szégyelve mondtam, hogy 2 éve, de ő igazából nem reagált semmit rá. Aztán meg mivel először voltam nála, izgultam rendesen, annyira, hogy egyszer csak a vizsgálat alatt felszólt, hogy ha nem engedem el magam, akkor de biz Isten belém töri a kacsát. No ezen jót nevettem és azóta is hozzá járok, nagyon rendes. Régebben nekem is összeszorult a gyomrom, ha a nőgyógyász vagy a nőgyógyászati vizsgálat szavakat meghallottam, ma viszont egy teljesen normális és hétköznapi dolognak tartom. Ehhez viszont szükség van egy jó orvosra, ahova felszabadultan tudsz menni. Tehát ne izgulj feleslegesen! :)
2015. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!