Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A veseultrahang kimutatja a...

A veseultrahang kimutatja a terhességet?

Figyelt kérdés

Hétfőn mennem kell veseultrahangra. Szilveszterkor voltam utoljára együtt a barátommal, azóta megjött (21 napos a ciklusom), de gyanakodom, hogy mi van ha mégis teherbe estem, úgyanis nem védekeztünk. Egy éve voltam már ilyen ultrahangon, és úgy rémlik, hogy akkor inkább az oldalamnál néztek valamit. Szóval szerintetek mennyi az esélye, hogy ha terhes vagyok, akkor kimutatja az ultrahang?

Esetleg, ha megkérem az orvost hogy ne írja rá a papírra, akkor is kötelezi az orvosi titoktartás, ha nem vagyok még 18?


2015. jan. 31. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Dehogy mutatja ki.

Egyrészt 21 napos ciklussal aligha lehet teherbe esni. Ezzel lesz majd még gondod, amikor már akarsz gyereket.

Másrészt a vesédet uh-ozza, nem a méhedet. A szemész sem látja, ha szuvas a fogad. Ez kb. olyan.

2015. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Meg amugyse 21 nap után
2015. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 Milyen 21 nap után?

Szilveszterkor voltak együtt.

2015. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hasi ultrahang van. És mindent kimutatnak, ami a hasban van. Inkább beszéld ezt meg, a vizsgálatot végző doktornővel.
2015. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De 5 het utan mar kimutatna? Azt olvastam h 6.-8.het utan szoktak hasi uh-t csinalni, mert elotte meg csak a huvelyi uh mutatja ki.
2015. jan. 31. 20:25
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg gondolom, azert majdnem 5hetes terheskent mar lennenek valami tunetek, nem?
2015. jan. 31. 21:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel a terhességet az utolsó mensi első napjától számítják, és nem a fogantatástól, így 5,5 hetes lennél. De mivel neked egy hetes csak a folliculáris fázisod, és egy normális nőnél kettő, így a te terhességed csak nevében 5 és fél hetes, de valójában 6 és fél hetesnek felel meg. (Ha terhes vagy.)


Egyébként nekem 4 hetesen hasi uh-val látta a doki a 3 mm-es petezsákot. De keresni kellett.

Vese uh-nál nem hiszem, hogy a méhedet fogja vizsgálni.

2015. febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!