Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mensi lehet? Most kezdtem...

Ez mensi lehet? Most kezdtem gyógyszert szedni.

Figyelt kérdés

Április 4én jött meg, akkor kezdtem el szedni a fogamzásgátlót (symicia), és csütörtökön vettem be az utolsót. Valahogy bekeveredtem, túl fáradt voltam és kimaradt 1 nap de ez egy darabig fel sem tűnt. Amint észrevettem bevettem a kimaradt gyógyszert is. De - nem is tudom pontosan mikor, a múlt hét elejétől - minimális vérezgetések pecsételgetések voltak, de olyan állagú mint a mensis vérzés. Illetve még tegnap is volt 1x. Nem jött még meg, ezért kicsit aggódom, hogy mi lehet. Mondta a doki hogy csökenhet a mennyiség, de ennyire?!


(a dokim szabin van, csak elseje után tudok menni)

Köszi a válaszokat!


2015. ápr. 27. 05:08
 1/6 anonim ***** válasza:
igen,ez már a szünetmentes miatti megvonásos vérzés(nem igazi menstruáció,hanem mű)
2015. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

igen, ennyire csökkenhet a mennyisége ha valaki gyógyszert szed. Ez az egyik előnye a tabinak (lévén hogy megszünteti a peteérést,a tested nem termel annyi méhnyálkakártyát,amit amikor leválik és kiürül hívunk menstruációnak).

Van akinek 1 napos lesz tőle a "mensi". Normális.

2015. ápr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de a gyógyszer szedése közben is? vagy az a kimaradt gyógyszer miatt volt?
2015. ápr. 27. 22:49
 4/6 A kérdező kommentje:
már több mint 1 hete van ez a kicsi vérezgetés
2015. ápr. 28. 06:03
 5/6 anonim válasza:

Most kezdted a gyógyszert.

A betegtájékoztatóján is szerepel,hogy előfordulhat közti vérzés (pecsételés) ami több napig is fennállhat. Ez általában a bogyó szedése első pár napjában,hetében szokott lenni. Persze nem mindenkinek, minden szervezet más.


Mivel Neked a úgy kb most volt gyógyszerszüneted,ami kb most múlt el (7 napos szünet,majd a másik levéllel kell elkezdeni szedni), így kezd el szedni a másik levéllel,majd ha megint találkozik a gyógyszerrel a szervezeted,abba marad a vérzés/ pecsételés. Ezért megvonásos a megvonásos vérzés (pecsételő)


"Vérzés a menstruációs időszakok között

A Symicia szedésének első néhány hónapja során áttöréses vérzés vagy pecsételés (vércseppek vagy foltok) jelentkezhetnek. Ha ez a vérezgetés néhány hónapnál tovább tart, vagy néhány hónap után jelentkezik, orvosának ki kell vizsgálnia az okot."

2015. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen ezt tudtam csak azt nem hogy több napos vérezgetés is normális. szombaton kell elkezdenem a 2. levelet. tegnap ill ma már erősebb a vérzés és "mensi érzésem" van, érzem hogy dolgozik a méhem. a következő levélnél már véd a gyógyszer, igaz?


köszönöm!

2015. ápr. 28. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!