Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pontosan hogyan történik egy...

Pontosan hogyan történik egy nőgyógyászati vizsgálat? (nagyon rendszertelen menstruáció miatt)

Figyelt kérdés

-Le kell vetkőzni, nyilván. De akkor meztelenül totyogok oda a vizsgálószékhez/asztalhoz?

-Nem fura, ha leveszem a zoknit és cipőt? Különben nagyon hülyén érezném magam

-Az asszisztens végig ott van?


Februárban jött meg utoljára rendesen, azóta csak barnáztam. Előtte sem volt soha rendszeres, ezért nem tudom pontosan előtte mikor jött meg, mert előtte is előfordult hogy barnáztam, néha többet, néha kevesebbet. Így már leírva is nehéz volt követni mikor volt rendes menzesz és mikor csak barnázás.

Nem leszek leszidva nagyon, hogy csak megközelítő időpontokat tudok?


Nem lesz sajnos lehetőségem előtte lezuhanyozni, csak intim törlőkendővel jól áttörölni magam. Remélem, emiatt nem lesz gond... Vagy mégis?



21 éves vagyok, de még sosem vizsgált nőgyógyász. 18 éves koromban ultrahangot csinált egy nőgyógyász, de mivel szűz voltam ennél többet nem.

Nagyon izgulok, bár magánrendelésre megyek, ott talán kedvesebbek....



2015. máj. 10. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felső ruházatod marad, azt nem kell levenni. Kenetet fog venni, hüvelyi ultrahanggal is megvizsgál. Hormonális vérvételre is fog adni beutalót. Nem lesz baj intim törlőkendő miatt.
2015. máj. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell meztelenre vetkőznöd maximum ha melleid is szeretnéd átvizsgáltatni. Cipőt mindig levetem, zokni maradhat. Asszisztens vizsgálat közbe nem lát rád, Ő asztalnál ül és gépeli amit doki mond neki. Leszidni biztosan nem fog. Elég a nedves törlőkendő, arra figyelj, hogy előtte pisild ki magad. A vizsgálat kicsit kellemetlen, cytológiára, ultrahangra számíthatsz, és vérvételre de az nem ott helyben.
2015. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell meztelenre vetkőznöd, csak derékon alul. Én azt szoktam csinálni, hogy ilyenkor egy hosszított felsőt veszek fel, ami leér addig, hogy azt a pár lépést oda-vissza is úgy teszem meg, hogy csak a combomtól lefele vagyok látható.


Ha esetleg megvizsgálja az orvos a melleidet is, az már azután jön, hogy először felöltöztél derékon alul; olyankor vagy azt szokták kéri, hogy vedd le a felsődet, vagy ha olyan, akkor elég felhúzni arra a rövid időre (ha nincsen rajtad melltartó).

2015. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segítettek!
2015. máj. 10. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Több verzió lehet,van olyan nőgyógyászat ahol van külön vetkőző ez sztk,-ban fordul elő és egyből oda kell venni és egyből levetkőzni.Ïgy ajánlom hogy hosszú felsőbe menjêl ami takarja a feneked vagy szoknyába.

Ha egyből vetkőzőbe küldenek akkor bugyi,nadrág,cipőt kell levetni és így alul levetkőzvenaz orvos elé menni(tehát hosdzú felsód legyen).


De a legtöbb esetben nincs vetkőző hanem bemész az orvoshoz beszélget veled,kérdezget,első meni ilyesmik,te elmondhatod hogy mi miatt jöttél,mi a gondod.


Ha szűz vagy szólj róla,akkor óvatosabban és több féle módon vizsgálhat meg.


Ha beszélt veled a doki szól hogy menj a vizsgálóàgyhoz,ott alul gyorsan levetkőzöl,zokni maradhat.Felfekszel az ágyra,lábad a lábtartókra teszed,az agy vége fele,a làbtartók fele,kicsit lecsúszva fekszel fel az ágyra.


Jön az orvos,kesztyűt húz fel,egy ujját a hüvelyedbe teszi,másik kézzel a hasad végig nyomkodja(alulról egész felülre),kitapintja a méh fekvését.


Majd elővesz egy kacsa nevű eszközt a hüvelyedbe teszi és ezt szét lehet nyitni,ezzel tudja a hüvelyt szétnyitni,tágitani,a kacsába vékony,hosszúkás pálcikát tesz és sejt mintàt vesz.(ha szűz lennél akkor szűzek számára vékonyabb,rugalmasabb kacsa ki van alakítva,illetve van hogy abkacsát nem is hadználja,csak egy kis,vékony pálcikával a hüvelybe nyúl,sejt mintát vesz)


Ezek után kiveszi a pálcikát,kacsát is és kész.

Pici vérzés lehetsêges pár napig,így tisztasàgi betétet használj.



Én magán rendelésre járok ott csak ha külön fizetsz,vagy magad kéred akkor csinálnak hüvelyi vagy hadi ultrahangot.

Hasi uh: ekkor a hasadra zselés anyagot kennek fel és skennelt mozgatja végig a hasadon a monitoron keresztül látja mi van a hasadba.

Hüvelyi uh: ekkor a hüvelyedbe csúsztat egy vêkony,hosszúkás eszközt és a monitoron keresztül szemléli a petefészkeket,méhet.

De ezt külön kérésre csinálják nálunk.


Ha a rákszűréssel végeztek fel lehet alul öltözni.

Nálunk mell vizsgálat(a mell végig tapintása körkörösen)is csak kérésre történik,de csak akkor ha alul már felöltöztél kérhet meg hogy a melled megnêzhesse.


De akiket én ismerek és nőgyógyászhoz járnak ott uh és mell vizsgálat is csak kérésre történik!!!


Nálam nincs aszisztens sem.


Sok orvos az interneten is fent van,van hogy a rendelőről is találni képeket(privát rendeléseknêl),meg tarifák is(milyen vizsgálat mennyibe kerül),akár orvosról is lehet véleményeket olvasni.Én az orvosom oldalán találtam hogynő pl kipostázza a lelet eredményeit.


A legtöbb esetben aupz eredményért majd neked kell visszamenni az orvoshoz.


Ha szégyenlős vagy női orvost keressél!!!



Mivel elműltál 18 éves,ha you tubeon leregisztálsz akkor megtudsz nêzni nőgyógyászati vizsgálat ról videót is.(embrassing bodies male ha beírod ott tuti találsz)

2015. máj. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!