Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka a női libidó...

Mi lehet az oka a női libidó csökkenésének?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és a barátommal eddig aktív sexuális életet éltünk. Körülbelül 2 hónappal ezelött egészségügyi gondjaim akadtak ( amit érdekes módon eddig egyetlen egy nőgyógyász sem tudott orvosolni, de most bejelentkeztem egy magánrendelésre, hátha ott jutnak valamire ) Kaptam már Kliont is, ami szintúgy nem segített,mint ahogyan a többi gyógyszer sem.

De a lényeg,hogy szerintetek okozhat egészségügyi gond libidó csökkenést? Pl. petefészek ciszta esetén ösztrogén szint csökkenés?

Előre is köszönöm! :)


2015. máj. 11. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Általános szabály:

A szex gyermeknemzés céljára lett kitalálva. A nöstény állatok csak akkor kaphatóak, amikor termékenyek (tüzelnek).

Az emberben is benne van ez a dolog, csak nem olyan élesen. Peteéréskor nagabiztosabb vagy, jobb a beszédkészséged, szebb vagy, és kívánod a szexet.

Amikor épp meg akar jönni, zsíros haj, bőr, puffadt has, nyelvbotlások, kisebb önbizalom...

Nos, a férfiak számára termékeny szakaszban vagyunk vonzóbbak.


A lényeg: Ha nincs peteérés, kisebb a libidó. Igen, okozhatja ciszta, hormonális problémák, fogamzásgátló tabletta, stb.


De meg kell említeni, hogy sok más is, pl. Stressz, betegség, önbizalomhiány, kimerültség, illetve a partnerrel való kapcsolat.


Ha fertőzésed volt és sokáig tartott, az épp elég, hogy ne éretd tisztának magad és ne vágyj a szexre.

Ha felmerült benned, hogy a párod hozta haza valaki mástól, az épp elég ok, hogy ne vágyj a pàrodra.


Te tudhatod. Gondold végig.

2015. máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem oda írni,hogy sex közben fájdalmat érzek a jobb petefészkem tájékán. És a folyásommal sincs minden rendben. Tudom,hogy nem gombás fertőzés, mert nem viszket és nincs kellemetlen illata. De sex után olyan hasi fájdalom keletkezik mint amikor megakar jönni a menstruációm.
2015. máj. 11. 09:58
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Rossz, nyugati életmód megbetegítő. Testileg (hormonálisan) és lelkileg egyaránt.


Röviden ilyen egyszerű, nyilván hosszan lehetne fejtegetni is milyen jelentősége van a gyulladásszintnek, a hibás életmódbeli elemek hol, hogyan károsítják a testünket, endokrin rendszerünket

2015. máj. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Fertőzés esetén csökkenhet a libidó pont azért mert néha kellemetlen. Egyébként egy kúra közel sem biztos hogy hatásos, de lehet csak a ph érték lett más miatta. Én kaptam kliont, úgy mentem a dokihoz vissza, hogy még mindig nem jó valami, és semmi bajom nem volt. Ajánlott valami hüvelygélt ami a savas közeget állítja vissza, az segített. De fontos a vizsgálat mert lehet még nem múlt el a fertőzés. Illetve fontos, hogy veled egyidőben a párod is legyen kezelve még akkor is, ha neki nincs tünete.

És barmilyen probléma szintén okozhatja pl petefészek ciszta.

2015. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Lehetséges,hogy lelki és pszichés eredetű a libidócsökkenés.

Sokszor próbálkoztunk a sexel az utóbbi időben, és sajnos a fájdalom miatt nem kivitelezhető..

Már csak az a kérdés,ha megszűnik az egészségügyi gond, akkor a másik is megoldódik?!

2015. máj. 11. 10:06
 6/14 A kérdező kommentje:

A pH értékre én is gondoltam,hátha amiatt.

Teljesen megváltozott a folyásom állaga és színe is :(

2015. máj. 11. 10:07
 7/14 A kérdező kommentje:

Legutóbb megemlítette a doki,hogy van egy kis méhszáj sebem, amit a folyásom mart ki..

Na igen.. de mitől lehet az a csúnya folyás?! :D


Igen, a párom is volt már kezelve. Ő is szedte a Kliont.

2015. máj. 11. 10:11
 8/14 anonim ***** válasza:
1. nagyon jól fogalmazta meg a lényeget!
2015. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Tegnap voltam nőgyógyásznál. Végre egy olyan orvosnál voltam aki érti a dolgát és használja is azt a tudást amit 12 év egyetemi tanulmányok során szerzett :D
2015. máj. 12. 15:47
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért az egyetemen nincs 12 évig....(remélhetőleg, mert akkor jó néhányszor kellett volna buknia.)
2015. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!