Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rosszak lettek a májfunkciós...

Rosszak lettek a májfunkciós értékeim, a nőgyógyász szerint szüneteltetnem kell a fogamzásgátlót. Szerintetek érdemes újra elmenni vérvételre?

Figyelt kérdés

GOT 54, GPT 101, Gamma Gt 129


Viszont elfelejtettem mondani az orvosnak, hogy ezek már több mint egy hónapos eredmények, szerintem ő a dátumot nem nézte meg. Arra gondoltam,hogy kérek beutalót megint vérvételre, hátha 1 hónap alatt helyrejöttek az értékek, és mégsem kell abbahagynom..Mert pont beteg voltam akkoriban, és sok megfázás ellenni gyógyszert szedtem, az is kicsinálhatta a májam, nem? Van egy olyan érzésem, hogy már nincs semmi gond, és érdemes lenne megnézetni. Szerintetek rendeződhetett ez 1 hónap leforgása alatt? 23/l


2015. máj. 20. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Rutin vérvételen nekem is magas lett a Gamma Gt-m. Mondjuk nem 129, "csak" 88.

Voltam hasi UH-n, ott minden OK volt (mert ugye ez lehet epe-kő miatt is). Mivel nem iszok, nem vagyok elhízva, így csak az maradt, hogy valószínűleg a fogamzásgátló miatt van magas érték.

Szóval én is abbahagytam a szedését, mi úgy beszéltük meg az orvossal, hogy 2-3 hónapot várunk és akkor újra vérvétel.

Addig is a Legalon kapszulát javasolta, ami gyógynövény kapszula, állítólag rendbe teszi a májat.

AZ UH-n beszélgettünk az orvossal, és igen, ahogy írod, ő is mondta, hogy a gyógyszerszedés miatt is lehet ez. Meg elég ha 1 pohár alkoholt iszik valaki abban a 24 órában, az is nagyon megnyomja az értéket.

Ha a megfázás elleni gyógyszer miatt volt, akkor már tuti rendeződött a helyzet.

Szerintem menj el vérvételre újra.

2015. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszod:)


Engem is beutaltak a biztonság kedvéért hasi ultrahangra, annak ellenére, hogy nincs semmi epe problémára utaló panaszom, de csak június 11-re kaptam időpontot.


Ahogy így visszagondolok, betegségem előtti hétvégén elég sokat ittam,+ még ugye pár nap múlva a gyógyszerek..lehet hogy ezek kombinációja mutatkozott meg az eredményen. Csak azt nem értem, a nődoki miért nem azt mondta, hogy először vérvétel, aztán majd meglátjuk. Valószínűleg tényleg azt hitte, hogy ez egy friss eredmény.

2015. máj. 20. 09:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért mondta, mert ez elég magas érték, és nem szeretné, ha valami komolyabb gondod lenne a dologból, mert akkor az ő felelőssége is felmerülne.

Mondanod kellett volna, hogy nem friss eredmény. És legközelebb kicsit gondolkodj felelősségteljesen. Alap, hogy begyógyszerezve vagy ivászat után nem megyünk vérképet csináltatni (már ha nem ennek a kimutatása a cél persze), mert fals eredményhez vezethet, ami miatt aztán elrendelnek csomó teljesen felesleges vizsgálatot. Vagy ha már ennyi eszed volt, mondani kellett volna az orvosnak, mert akkor ennek fényében értelmezi a látottakat. Szedd össze a gondolataidat és menj vissza, tisztázd vele a helyzetet, majd eldönti a továbbiakat.

2015. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Konkrétan volt egy szombati nap, amikor berúgtam, vasárnapra lebetegedtem, szerdán elmentem orvoshoz, következő szombatra nagyjából rendbe jöttem.. Betegségem ideje alatt kb 5 napon keresztül napi 2 Algopirynt vettem be, 3 napig szedtem Aspirin C-t..nagyjából ennyi volt. Talán vasárnap vettem be az utolsó gyógyszert, és szerdán mentem vérvételre. Még az ivászat előtt volt 2 hétvége, amikor bevettem mindkét nap 3 Voltaren Dolo-t, mert volt valami ismeretlen eredetű lábfájdalmam, és állómunka mellett csak így tudtam túlvészelni. Nem tudom, hogy ez befolyásolt-e bármit is. Összefoglalva(megnéztem a dátumokat) másfél héttel ivászat után mentem vérvételre, már gyógyult voltam, és 3-4 napja semmilyen gyógyszert nem vettem be, tehát így nem tudom, mennyire ronthatták ezek a dolgok a májértékeket. De elmegyek tényleg még egyszer, úgy a legtisztább.
2015. máj. 20. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!