Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meg lehet előzni vmivel a...

Meg lehet előzni vmivel a hüvelygomba kialakulását? Ha igen, mivel?

Figyelt kérdés
Idén nyáron jelentkezett nálam először ez a betegség, de sajnos kétszer is túlestem rajta.Elég kellemetlen a kezelése sztem (nekem hüvelykúpot írtak fel rá.) És szeretném elkerülni, hogy a későbbiekben ne alakuljon ki, vagy legalább nagyon sokáig ne.Ha van erre lehetőség. Előre is köszi a válaszokat!
2008. szept. 1. 19:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Elirtam egy kicsit, szal szeretném elkerülni a kialakulását. és előre is köszi a válaszokat!
2008. szept. 1. 19:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát elkerülni eltudod, pl. higiénikusan kezeled a wc-t, a fehérneműdet, úgy értem hogy tisztasági betét stb. Nem ülsz rá idegen wc-re, nem jársz, strandra medencékbe, intim mosakodót használsz stb stb

De ezek egyáltalán nem garanciák arra hogy ne kapd el újra. A gomba az egy olyan dolog, hogyha legyengül az immunrendszered ismét előjön, ha változik a hormonháztartásod újra fogékonyabb leszel rá. Szóval oda tudsz figyelni, meg óvatosabb lehetsz, de attól még el fogod kapni megint az életed során.

2008. szept. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként a kanesten kombi ami most nagyon jó rá, és csak 3 napig kell kúpozni.
2008. szept. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Es a partner is kell vigyazzon,mert o lehet tunetmentes hordozo,akitol allandoan visszakapod a fertozest.Nekem a nogyogyasz mondta hogy nem eleg 90 fokon kimosni a fehernemut es a torolkozoket,ki kell fozni egy gombafertozes utan.
2008. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
és mindezek mellé használj hüvelyöblítőt, hetente egyszer.
2008. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem visszatérő h.gombám van már lassan 1,5éve .most a dokim intimzuhanyt írt fel,ezt használtam 5napig és mostmár hetente egyszer hüvelyöblítést fogok alkalmazni.Én sem tudom hogy hogyan kaphattam el újra és újra, ugyanis a párom is mindig kezelve volt, strandon is csak 2szer voltam (sajnos),idegen wcre nem ülök rá kipapírozom mindig, intimmosakodót is használok és nem túlzottan és még sorolhatnám. A dokim azt mondta,hogy ez hajlam kérdése meg étrend,ugyanis van vmi Candida diéta ,nem tudom hogy ez jó -e még nem próbáltam.
2008. szept. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Először is Köszönöm szépen a válaszokat! Az elővigyázatosság megvan, előtte is megvolt, azóta pedig méginkább. Fokozottan odafigyelünk mindenre mindketten. Mi is tudomást szereztünk róla h kikell főzni, stb. Nálam is megvan minden ilyesmi h nem ülök idegen wc-re meg hasonlók. Egyébként járt már úgy valaki, hogy a nőgyógyásza egyáltalán semmiféle tájékoztatást nem adott neki a felirt fogamzásgátlóról?
2008. szept. 3. 18:56
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, tudok a canesten kombi-ról. Azt használtuk mindkét alkalommal csak a 2. alkalomnál sajnos nem tudtunk olyat venni, hanem egy sima hüvelykúpot canestenest és az sajnos 6 napos volt :S de tényleg nagyon jók szerintem is.
2008. szept. 3. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!