Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan állapítják meg, ha...

Hogyan állapítják meg, ha valaki PCOS?

Figyelt kérdés
2008. szept. 3. 06:51
 1/8 anonim válasza:
91%
Vannak egyértelmű tünetei: a petefészekben több kisebb ciszta található, aknés pattanásos bőr, szőrösödés, hirtelen hízás, inzulinrezisztenci (de ez nem is szokott jelentkezni,rejtett cukorbetegségnek hívják). De ez nagyon összetett "betegség". Álltalában a legjobb ha endokrinológushoz mész,de oda nagyon nehéz bekerülni. Legalábbis itt Zalaegerszegen az volt. De nézz utána az internet.
2008. szept. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit fűznék hozzá az előző válaszhoz, hogy rendszertelen v. teljesen elmaradt menstruáció, anyagcsere zavar. Valóban összetett betegség, nálam nőgyógyászati vizsgálat során derítették ki, UH+hormonvizsgálat alapján állította fel a doki a diagnózist. Gyógyítani is együttesen szükséges, tehát orvosolni kell a nőgyógyászati és endroklinológiai problémát is.
2008. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

kiegeszitenem az elottem szolokat annyival, hogy

nekem rendszeres volt a menzim, pedig pcos voltam.

meg annyit, ha pcos vagy, és diane 6ot (fogamzasgatlot) akarnak adni, ne fogadd el!! én sok orvosnal voltam sokan a diane6ot javasoltak, ami csak tunetmentesito, nekem gyogyulas kellett, nem tunetmentesites!

vegre talaltam egy orvos, aki merckformint adott (amit amugy altalaban cukorbetegek szednek), de egy ev alatt rendbehozott, és már nem vagyok PCOs, és dietaztam is, de tuti a mercformin is rasegitett, hogy 40 kilót fogyjak!

2008. szept. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Kedves utolsó válaszadó! Csak annyi írj meg légyszi, hogy melyik településen van ez a doki? Csak, hogy érdemes-e tovább kérdezősködnöm...:-)Mert metformint az én dokim sem hajlandó felírni...:-( 2. válaszadó voltam.
2008. szept. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Budapest, tétényi úton levo korhaz, tüű vagy tűű doktor, mar nem emlekszem pontosan
2008. szept. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

szió

dr tüű lászló, ragugliztam:

[link]

(pco eloadas, jelold ki az egesz szoveget kulonben nem fogod látni)


illetve

Dr. Tűű László endokrinológus


Szent Imre Kórház

XI. Bp. Tétényi út


Magánrendelés kedden (átmenetileg):

1125 Istenhegyi út 31/b

Magánrendelés csütörtökön (később szombaton is):

Mens Mentis Egészségcentrum, XI. Bartók Béla út 53. fszt 4, 15ös kapucsengő

www.mensmentis.hu

0620 / 333 - 5500

remlem segitettem :)

2008. szept. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszi! Nagyon sokat!:-)
2008. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
örülök :D sok sikert!
2008. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!