Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet HPV m ha nem cserelgetem...

Lehet HPV m ha nem cserelgetem a partnereim?

Figyelt kérdés
8 évvel ezelőtt voltam utóljára rákszűrésen. 13 éve vagyunk egyutt a párommal.akkori teszt negatív lett. Ő sem és én sem váltottunk párt azóta.lehet HPV-m? Vagy kell e attol tartanom,hogy lehet e ?

2015. szept. 25. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Bár általában nemi úton terjed, az nem azt jelenti, hogy csak úgy. A másik meg, hogy 8 éve nem jársz rákszűrésre??? Tudod a méhnyakrák nem 1-2 hónap, vagy 1-2 év alatt alakul ki. Ennyi év után simán kialakulhat. Jobban tennéd, ha évente egyszer legalább elsétálnál rákszűrésre az orvoshoz.

És nyilván az ember alapvetően bízik a párjában, de sosem lehet tudni és vajon, ha ő mégis félremenne vagy ment volna, neked meg ebből igen komoly egészségügyi gondod lenne, akkor megérné neked? Nem hiszem...

2015. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Illetve annyival kiegészíteném, hogy rákszűrésnél nem csinálnak HPV tesztet, csak megnézik, hogy vannak-e esetleg méhnyakrákra utaló dolgok, de ha te konkrétan arra vagy kíváncsi, hogy a HPV vírus a szervezetedbe van, arra külön vizsgálat van. Szóval csak azért, mert anno minden rendben volt, az nem azt jelenti, hogy ne lehetne HPV vírus a szervezetedben! Ami 8 év alatt bizony okozhat akár méhnyakrákot is!
2015. szept. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Jövőhéten megyek szűrésre.
2015. szept. 25. 19:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sem cserélgettem a partereket, mégis HPV-m lett, a legagresszívabb típus. Méhszájseb-műtétet csináltak, azóta szerencsére rendben vagyok, de ha akkoriban nem évente, hanem 8 évente jártam volna csak nőgyógyászhoz, akkor nem kizárt, hogy itt már nem írogatnék..((
2015. szept. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!