Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Letrox nevű tabletta csökkenti...

Letrox nevű tabletta csökkenti a tsh értéket? 2,2 az értékem, de azt mondták 1- 1,5 -re le kell vinni, hogy a teherbeesés sikerüljön. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Vagy olvastam, hogy a jód is jó lehet a csökkentéséhez.

Figyelt kérdés

2015. okt. 27. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, én 2,5 körülire kaptam kis dózisban Letroxot -még évekkel ezelőtt - azóta mindig jók a pajzsmirigy értékeim. A jód nem ilyen egyértelmű, mert ha pl. autoimmun eredetű gyulladás (Hashimoto) van az alulműködés hátterében, akkor a jód kifejezetten tiltott. Ezt az endokrinológusnak kell eldönteni személyre szabottan.


27+4 hkm

2015. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nekem érdemi tapasztalatom még nincsen, de egy hete szedek hasonló gyógyszert. 25 mgot naponta. Nekem kicsit magasabb volt a TSH-m, 3,3.


Kérdező neked mekkora dózist írt fel az orvos? Szerintem 4-6 hét és lejjebb is fogja vinni a TSH-d. Legalábbis nekem ezt mondták, és magasabb a TSH-m, mint a tied:)


A jód szedéshez feltétlen tudni kell, hogy autóimmunitás áll-e a pajzsmirigy probléma mögött. Ezt egy vérvétel során, az antiTPO vizsgálatával tudják megállapítani. Ha neked nem nézték, vagy még nincs eredmény nem szabad jódot szedni, mert ártalmas is lehet!

2015. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajna nem adott gyógyszert de mondta hogy lejjebb kéne mennie. Azt mondta 3 hónap múlva újra nézetjük. Szeretnék venni mert most megint ott tartok hogy magától nem fog lemenni és elmegy 3 hónap hiába. Húzzák az időmet, már lassan 3 éve nem jön a baba és minden doki csak halogatja a dolgokat 3 hónap múlva új vérvételek stb, ez mind egy csomó pénz csak a lehúzás megy.
2015. okt. 28. 11:53
 4/6 anonim válasza:
Írtam neked privit kérdező. Remélem tudtam valamit segíteni vele:)
2015. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Endokrinológust keressél fel! Meg kell nézni, hogy van-e autoimmun pajzsmirigy betegséged. Erre vannak speciális laborpanelek, pajzsmirigy ultrahang (anti-tpo, anti-thyreoglobulin) Ha pozitív, akkor mindenképpen érdemes 1 körülire levinni a TSH-t! Azt is tudni kell, hogy az anti-Tpo emelkedés csökkenti a teherbeesés valószínűségét.

Ha autoimmun pajzsmirigy gyulladás igazolódik, akkor szigorúan tilos a jód bevitele bármlyen formában! Ez uis még inkább belobbantja a folyamatot.

Tehát egy jó endokrinológust keressél fel haladéktalan!

2015. okt. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Januárban voltam újra vérvételen :

TSH 2,760 mlu/l

prolaktinom 1309 mlu/l

anti-tpo kisebb mint 28

anti- thyreoglobilin 133 IU/ml

ft4 17,96


Februárban kaptam a tsh-ra letroxot tegnap voltam vérvételen és most lement 1,340 ra. FT4: 19,79 mlu/l lett. Prolaktinom 328,0 mlu/l.

Jód mentes femibiont kell szednem azt mondta a doki és szelét kell még a letrox mellé.

Olvastam , hogy a jód hiány okozhat golyvásodást ez vajon igaz? Illetve ha sikerülne a baba végre akkor a jód hiánya nem okozna neki bajt, mert a terhességhez kell jód is hogy a baba jól fejlődjön. ?

2016. márc. 12. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!