Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek cisztára valami jó...

Petefészek cisztára valami jó gyógymód? Ami segít eltüntetni?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlók nem szedhetek. Ötletek, tapasztalatok jöhetnek! :)
2010. márc. 20. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát pedig én csak erről tudok vagy műtét. Mert nekem is ez van és ha nem múlik el most a gyógyszertől akkor műtét:S Mért nem szedhetsz? meg amugy elvileg magától kellene felszivódnia de nekem sem tette:S
2010. márc. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
vannak olyan ciszták ,amelyek a mestruációval kipukkadnak és vannak azok ,amelyek ha elérik az 5mm akkor műteni kell.Nagyon mást nem lehet tenni.Mikor nekem volt 5 cisztám a jobb petefészkemen norculotot vagy mit írt fel az orvos,attól felszívódtak v kipukkadtak,majd váltanom kellett fogamzásgátlót ,mert nekem attól jöttek ki
2010. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mert magas valamilyen értékem, és nem tenne jót a májamnak. Minden hónapban kijön, mert a tüsző, ami érik nem tud megrepedni, és cisztává alakul. Aztán a menstruációnál eltünik, de aztán minden kezdődik előről. Már ha megjön magától, és nem kell norcoluttal meghozni. Neked mitől volt?
2010. márc. 20. 19:46
 4/14 anonim ***** válasza:

PCOS-ed van?

Megpróbálhatod a barátcserje kapszulát (Herbáriában tudsz venni), vagy a törpepálma kapszulát (Ilyet nem tudom hol lehet kapni, de ha vki megmondaná, annak nagyon örülnék, mert nekem is szükségem lenne rá).

Ezekről jókat olvastam. Csak ilyen gyógynövényes cuccok, szóval ha használni esetleg nem is fog, legalább tuti nem árt. Egy próbát megér szerintem:)

2010. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Igen nekem is ettől jött elő,meg persze a stressz is nagyon rá tett.. 5mm-es a cisztám hát remélem nem kell műteni:S

2010. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem PCO! Csak egy van mind a kettőben. Utolsónak: 5 mm?? Az nagyon kicsi! Nekem 50 mm! És az orvos azt mondta még nem kell csinálni vele semmit! Neked a menses-től sem ment ki?
2010. márc. 20. 20:08
 7/14 anonim ***** válasza:
5mm-szer 25mm-es sory csak elirtam. Nem nekem nem szívódott fel 2-3 mensesemtől sem:S Lehet rosszindulatú,de az később derül ki,ha nem hat a gyógyszer. Egyébként neked fáj? Mert nekem nagyon:S (Első)
2010. márc. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem neked funkcionális cisztád van, ami igaziból nem is ciszta, csak egy ki nem pukkadt és emiatt megnőtt tüsző. Egyszercsak kipukkad vagy felszívódik. Egy kis hormonzavartól van. Nekem is volt, évekig kínlódtam vele, de aztán fokozatosan egyre jobb lett. Sokszor eltűnt, ami csak annyit tesz, hogy a ciklushoz igazodva összement/kipukkadt, de aztán kezdődött elölről. Volt, amikor csak enyhe fájdalmakat okozott a hasamban, derekamban. De volt, amikor az ügyeletet kellett hívni, olyan alhasi görcseim voltak, sikítottam a fájdalomtól. Ilyenkor 2 No-Spa, 1 Algopyrin azonnal és elkerülhető a pokoli görcs.

Magától szűnt meg. Nagyon utáltam, hogy az orvosok csak azt mondták, ne törődjek vele. De amikor reggelente sikítottam a görcstől, ez nem ment túl könnyen. Kerestem egy magándokit, az 10e Ft-ért megmondta, hogy szedjek fogamzásgátlót. Nem szedtem, mert magas a trombocitaszámom.

Lehet, hogy csak lelkileg kell kicsit helyrebillenni, mert ha elmúlik a hormonzavar, akkor nem jön ki ez a fajta ciszta. Mint mondtam, ez nem az a fajta, ami pl. az endometriózisban van, vagy ami sose szívódik fel, ez "csak" egy megnőtt tüsző. De azért kell figyelni, mert úgy tudom, ez is megcsavarodhat, tehát valószínű 5 cm felett már jobban odafigyelnek rá. Nekem 5 volt a maximum, bár egy idő után már nem mentem orvoshoz, tudtam úgyis elmúlik.

2010. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Szia, nekem 4 eve van egy 40 mm cisztam a balpetefeszekemen.Probaltam mar tobbfele fogamzasgatloval, uatana az orvos Duohaston irt fel, attol sem semmi, aztan terhes maradtam azt mondtak a baba elnyomja, de semmi, remenykedtunk, hogy a szoptatassal majd lemulik, de semmi, persze tobb orvosnal is voltam.Most egy honapja neki fogatam egy gyogyfuves kezelesnek, leirom neked, hogy miben all, en nagyon bizok benne, hogy ettol elmulik, mert muteteni nem akarom.Csak 1 honap mulva megyek echora, de akkor majd megirom az eredmenyt.

Tea: cickafark+csalan+koromvirag tea kevek, 7 kiskanal teafure raontok 1,5 l vizet ez hagyom parbercig majd leszurom es ezt kortyolgatom egesz nap.

Ulofurdo:100 g cickafark teat beaztatok 5 liter hideg vizbe, ezt hagyom 12 orat allni, majd felfozom beleszurom a kadba es engedk hozza vizet, hogy ugy vesetajekig erjen es abba ulok 20 percet, ezt heti 2-3 alkalom, a furdo utan bekell fekudni az agyba 1 ora.

+ mezei zsurlot egy teaszurobe teszem es ugy ratesze egy fazekra amibe fovo viz van, a novenyt itt hagyom hogy a gozbe atnedvesedjem(egy jo fel orat legalabb kell fozni), utan belefogod gozbe, es kivulrol rateszed a cisztara, es ezzel alszol.

Mielobbi gyogyulast!, ahogy megtudtam az eredmenyt irok neked!

2010. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Jaj bocsi, belefogod gezbe es ugy teszed a cisztara!
2010. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!