Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha olyan problémám van, hogy...

Ha olyan problémám van, hogy nagyon rendszertelen a menstruációm és erre fogamzásgátló tabit ír fel a doki, akkor mikor kell elkezdenem bevenni?

Figyelt kérdés
Mert ugye pont az a bajom, hogy ritkán jön meg, van amikor több hónapig semmi sincs....
2008. szept. 16. 14:08
 1/7 anonim válasza:
100%
hát szerintem meg kellett volna mondania... általában a menstruáció első napján kell elkezdeni, de kérdezd meg tőle, biztos ami tuti.
2008. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én először kaptam egy progeszteron tartalmú gyógyszert, amitől megjött a menstruációm, mert nekem is elég ritkán köszöntött be. Aztán az 5. nap kellett elkezdenem szedni. Neked nem mondott semmit az orvos? Lehet, hogy visszakéne menned, és megkérdezni. A betegtájékoztatón nincs erre vonatkozóan írva semmi?
2008. szept. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Holnap megyek dokihoz, szóval még nincs tabi, csak gondolom fog felírni. Legalábbis én nagyon szeretném, hogy rendszereződjön a menstruációm. Egyébként 16 éves korban ez nagy problémának számít?...mármint, hogy még nem állt be a mensim.

Köszönöm eddigi válaszaitokat!

2008. szept. 16. 18:19
 4/7 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Attól függ, hogy mióta menstruálsz. Ha már több, mint két éve, akkor azért jobb, ha megnézi a doki, nincs-e valami baj. Én 18 évesen mentem hasonló gonddal dokihoz, akkor már négy éve menstruáltam hébe-hóba. Meg is lepődött, hogy eddig miért nem mentem, azt mondta, hogy felelőtlenség volt eddig húzni a dolgot. Bár semmi olyan problémát nem találtak nálam, ami magyarázta volna a több hónapi vérzés kimaradásokat, végülis kaptam azt a tablettát, amitől megjött, majd írt fel fogamzásgátlót. Hogy beválik-e azt nem tudom, mert még csak az első levélnél tartok.
2008. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én 3 éve menstruálok, és azért ebben az évben már többször megjött. Ráadásul eddig nem voltak PMS-es tüneteim, de mostmár mensi előtt néha feszül a mellem, meg a hasamban is érzem azt a húzó érzést. Szóval ezt megpróbáltam javuló tendenciaként felfogni. De holnap megyek dokihoz. Igazából félek a vizsgálattól is, mert amikor a barátommal pettingelünk és bedugja a hüvelyembe az ujját, akkor már az is fáj picit, pedig nagyon nedves vagyok meg kívánom is az egészet (még szűz vagyok).....szóval engem hüvelyen keresztül tuti nem tud megvizsgálni a doki, remélem nem is kell. És vérvételre elkell majd mennem, vagy csak simán felírja a tabit?

Köszi a sok segítséget!

2008. szept. 16. 20:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Újra én vagyok (a 2. és 3. válaszoló). Vérvételre el kellene küldenie, mert abból elég sok minden kiderül, meg fontos, hogy a máj rendesen működjön. Azonban vannak orvosok, akik ezt kihagyják.

A vizsgálattól én is rettenetesen féltem, bár nekem okom is volt rá. 7 éves koromban volt egy balesetemen, amikor is volt egy nőgyógyászati műtétem, és rengeteg szörnyű emlék maradt bennem. Én is szűzen mentem most először nőgyógyászhoz, és én szinte könyörögtem az orvosnak, hogy ne vizsgáljon meg, de hajthatatlan volt. Nem tudom, hogy mi igaz a végbélen keresztüli vizsgálatból, engem hüvelyen keresztül vizsgált meg, bár nagyon óvatos volt. Így is elég nehéz dolga volt velem, mert nem igazán lazítottam, és inkább már majdnem "kiszálltam" a székből. De a vizsgálat nem fájt, sőt annyira nem is volt kellemetlen, inkább csak a tudat, és az egész helyzet. Ha előről kezdeném, már hamarabb elmennék orvoshoz, mert messze nem olyan rossz, mint mondják. Az egész agyban dől el. A következő vizsgálatnál már nyugodtabb voltam, és az nagyon hamar megvolt, és szinte nem is éreztem.

Szóval a lényeg, hogy ne idegeskedj, ne görcsölj, és lazíts. Bár ez nehéznek tűnhet, de sokat segít. Remélem én is tudtam segíteni! Sok bátorságot!

2008. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, nagyon sokat segítettél!!!

Kevesebb, mint 2 óra múlva megyek a dokihoz és nagyon-nagyon félek, de már szeretnék túllenni rajta. Remélem semmi komolyabb problémám sincs.

Tényleg hálás vagyok Neked, mert a tudat nyugtat, hogy nem én vagyok az egyetlen aki ennyire fél ettől az "egyszer" vizsgálattól.

2008. szept. 17. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!