Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló azonnali abbahag...

Fogamzásgátló azonnali abbahagyása?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, normál testalkatú, általános aktivitású életmóddal, mindenféle komolyabb genetikai kórtörténet nélkül, a vérnyomásom többnyire inkább alacsony. Nemrég diagnosztizáltak nálam PCOS-t és a nőgyógyász tanácsára 12 napja elkezdtem szedni a kombinált fogamzásgátlót, amit még korábban írt fel egy másik orvos.

A probléma ott kezdődik, hogy pár éve volt egy éven belül 3 migrénes rohamom (se előtte, se utána nem volt hasonlóra példa), amit aura is kísért, amellett pedig ugye nem nagyon ajánlott a hormonok szedése trombózis és stroke kockázata miatt. Ezt az aggodalmamat kifejeztem a nőgyógyásznak is, ő pedig azt mondta, nem lesz semmi baj, próbáljam ki és ha bármilyen kellemetlen mellékhatást éreznék, úgyis bármikor abbahagyhatom a szedését.

Kissé bizalmatlanul ugyan, de el is kezdtem, mert hát gondoltam a magándoki csak jobban tudja, meg aztán nem is vagyok egy beteges típus...

A 2. nap után éreztem először, hogy kezd bedagadni a bal lábam, de akkor betudtam izomhúzódásnak. Azóta viszont napról napra rosszabbodik a fájdalom, bár szemmel látható jele szerintem nincs, de mostanra már az egész alsó lábszáram görcsben van és nagyon fáj. Emellett a tabletta visszahozta a migrént is, megkezdődött a mindennapos fejfájás, amit tegnapelőtt már migrénaura is kísért. Remélem, nem leszek újra rendszeresen migrénes, mert már csak az hiányozna... (Valakinek tapasztalatok? "Visszahozható" ilyesmi több év után?)

Holnapután tervezek elmenni orvoshoz, de nincs tb-m és nem tudom, fogad-e így. Én mindenesetre erősen gyanakszom rá, hogy vérrög lehet a lábamban, mert ilyesmi fájdalmat (főként teljesen indokolatlanul) még nem éreztem soha.

Ha tényleg igazam van és trombózist kaptam, tanácsos azonnal abbahagyni a fogamzásgátlót? Úgy hallottam, általában célszerű végigszedni, de nem tudom, mennyit ronthat a helyzeten még 16 tabletta, főleg ha kiderül, hogy nem tudok orvoshoz menni se... Van esély még több vérrög kialakulására, vagy ronthat esetleg valamit a már meglévőn (amennyiben tényleg az)? És szerintetek mennyi az esélye, hogy beigazolódik a gyanúm és komoly a gond, illetve mit tanácsos tennem, hogy ne rosszabbodjon a helyzet? Járt már valaki hasonló cipőben? Mindenféle tapasztalatok érdekelnek a témában, mert ahogy elnézem, előbb leszek felvilágosítva interneten, mint az orvosok által...


2016. ápr. 6. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is hogy lehet, hogy nincs TB-d? A TB kötelező, és a te esetedben szükséges is, biztos, hogy további vizsgálatokra lesz szükséged. Ha aggódsz a vérrög miatt, menj azonnal orvoshoz, megér pár óra várakozást és pár ezer forintot az, hogy megnyugodj, és kizárd a trombózist. A migrén kérdését neurológussal és nőgyógyásszal is egyeztetned kell, mert ha ilyen mértékben előhozza a fogamzásgátló, akkor vagy váltanod kell, vagy elhagynod. A saját megnyugtatásodra érdemes lenne Leiden és Antithrombin III vizsgálatot kérned, ez kizárja vagy megerősíti a trombózishajlamot. Elképzelhető, hogy a tüneteid inkább a stressz miatt vannak, de egy vizsgálat mindenképp kell.
2016. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Aurával járó migrén mellett nem szabad kombinált tablettát szedni. Hagyd abba, méghozzá sürgősen. Bármikor abba lehet hagyni, csak ne lepődj meg, ha abbahagyás után pár nappal vérzésed jelentkezik függetlenül attól, hogy mikor volt az utolsó. Teljesen normális jelenség.

Ha trombózisra van gyanúd, akkor meg sürgősségi, ügyelet vagy bármi, lehetőleg nem gyalog megközelítve...

2016. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!