Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3 hónapja szültem, tegnap...

3 hónapja szültem, tegnap jött meg a gyermekágy utáni 6 hetes cytológiai vizsgálat eredménye ( HPV pozitív, P3-as lelettel). Nem tudom hogyan történhetett a fertőzés, hiszen terhes voltam?

Figyelt kérdés
A terhesség alatti cytológiai vizsgálat teljesen negatív volt, P1-es, soha nem volt P1-nél rosszabb leletem. Férjemmel együtt nem értjük az egészet. Nagyon szeretjük egymást, soha a gondolat sem merült fel bennünk, hogy megcsaljuk egymást, ha nem szexuális úton és nem volt még bőr érintkezés sem, akkor hogyan történhetett ez? Akkor most van félnivalónk is, mert van egy 14 éves lányunk, Ő is elkaphatja? Wc. Fürdőkád. Stb. és a picinek szülés alatt lett valami baja? Vagy éppen szülés után a varráskor kaphattam nem megfelelően fertőtlenített orvosi műszerektől? Annyira hihetetlen. Még az orvosom is ledöbbent. Nem érti az egészet!
2010. ápr. 9. 09:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A HPV egész életben benne maradhat az emberben, szóval, ha nem voltatok mindketten szüzek, amikor összeházasodtatok, akkor valamelyikőtök házasság előtt is összeszedhette.


A cytológiai vizsgálat nem egyenlő a HPV-szűréssel, negatív cytológia mellett is lehet valaki HPV fertőzött, és rossz cytológiai eredmény is lehet HPV nélkül.


Becslések szerint a lakosság 50-80%-a találkozik élete során valamelyik HPV vírussal, szóval, ha valaki HPV fertőzött, még nem a világvége. De főképp a 16-os és 18-as onkotípusú vírusra érdemes odafigyelni (rendszeres szűrés), mert ezek okoznak leggyakrabban méhnyakrákot.


A HPV fertőzött bőrfelületek (nemi szervek) közvetlen érintésével terjed (azaz nem kell "behatolásnak" történnie), de WC ülőke, kád stb. nem terjeszti.


A szülés közben biztos nem kaphattad el, mert hónapok, évek kellenek a HPV-nek, hogy cytológiai eltéréseket okozzon.

2010. ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!