Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózisra fogamzásgátló?

Endometriózisra fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rengeteg orvos jártam végig, mire egy magán nődokinál kötöttem ki. UH-val megnézett és mondta, hogy megvan, miért szenved minden hónapban: a bal petefészkemen endometriózisos csomókat lát.

A történethez hozzátartozik, hogy előtte egy orvos csinált UH-t, szerinte nem volt bajom, amikor rá kérdeztem az endometriózisra, azt mondta, hogy majd ha akarok gyereket és nem jön össze, menjek vissza hozzá, adott egy fog.gátló receptet és részéről ennyi.

Akkor nem váltottam ki, mert gyűlölöm a gyógyszereket, sose szedtem kábé semmit, kivéve az Apranaxot, amikor megjött. Azonkívül nem gondoltam volna, hogy ez a megoldás.

De: és most visszakanyarodok a jelenhez, a mostani doki is felírta a Lindyt. Hozzátette, hogy nem szeretne még megműteni, mert túl fiatal vagyok (24 éves), inkább szedjem ezt és ha nagyon nem válik be, akkor továbbléphetünk. Nagyon-nagyon csalódott voltam, de úgy döntöttem, rendben legyen hát! Rengeteget kellett várnom, hogy beszedhessem, mert a ciklusom 45 napra tolódott ki, már nagyon ideges voltam.

Két hónapja szedem -lekopogom- nincs nagy bajom tőle, a mensim ugyan még fáj, de egész tűrhető, a PMS is úgy-ahogy megszűnt.

A kérdésem az, hogy tényleg ez a megoldás? Az aggódásomnak ahhoz is köze van, hogy sajnos nem ismerem a családom, ezért fogalmam sincs a kórelőzményekről, a tesztet nyilván majd megcsináltatom, csak nem vet fel a pénz... Szóval nem tudom. Ha lenne rád mód, én maradnék a guminál, de hiába, ha minden hónapban elájulok a fájdalomtól. Teljesen kikészülök ettől! Tud valaki valami hasznos tanácsot?

Sajnálom, hogy hosszú lett. :(



2016. máj. 19. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia

Sajnos annyira jo mint a terhesseg amíg szeded tünetmentes vagy

Mindig mondjak nekem h egy gyerek segít majd ezen

..ja 40 hétig kb

Utána folytatódik sőt orulok ha teherbe esem

Ezen műtéttel tudnak segíteni ne húzd el mint en

Nekem is ezt alkalmazta volna az elso két orvosom

Aztan a harmadik elbeszélgetett velem

Gyógyteat ittam esküszöm is amíg meg nem műtöttek

2016. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát... Akkor megpróbálok még egy orvost. :-(

Köszönöm a válaszod!

2016. máj. 22. 03:25
 3/6 anonim válasza:
Nekem is endometriózisom van, én 18 éves vagyok, és emiatt már második éve kell fogamzásgátlót szednem. Jelenleg mindegyik orvos azt mondta, ez a legjobb megoldás, hátha javul, műtétet semmiképpen nem válallják. Magas hormontartalmú gyógyszert kell szednem. Nekem másfél év után javult az egész, de persze még mindig jelen van, van amikor rosszabb. Igazából ez mondhatni egy ideiglenes megoldásként szolgál, többet nagyon nem lehet tenni, de azért mehetsz más dokihoz is, hátha tudnak valami okosabbat mondani. Injekciót szoktak még ajánlani.
2016. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha hamarabb kérdezted volna, akkor hamarabb mondtam volna, hogy NE tedd !

Az első endometriózis miatt végzett laparaszkópos műtét után a fogamzásgátlót választottam (a doki felsorolta a lehetőségeket). A szedése után kb 2-3 hónappal ugyanott voltam. Ekkor jött a második laparaszkópos műtétem. Aztán kaptam GnRh injekció kúrát. Ami hatott annyira, hogy jóval később tért vissza...ekkor újból orvosnál voltam, aki megfenyegetett azzal, hogy mennyit kell fizetnem, ha beteg lenni merészelek (a GnRh nagyon drága)és hogy a végső megoldás a "kipakolásom" lesz. Ezek után már nem akartam "szakértőkhöz" járni.

Valahogy még elvoltam egy darabig. Aztán találtam a neten egy cikket, hogy endometriózisra jó a zabkása. Tényleg hatott valamennyire, de nem eléggé.Aztán a netes fórumokat olvasgatva és mások tapasztalatait az enyémekével egybevetve, arra jutottam hogy ki kéne próbálni a gluténmentes étrendet. Nehéz elhatározás volt, vacakoltam rajta egy ideig, hogy én ilyen finom dolgokról örökre lemondjak ?? Gondoltam, teszek egy pár hónapos próbát.Fokozatosan jobban lettem: nem egyik napról a másikra, hanem hónapról hónapra. (Amikor már 2 hónapja gluténmentes voltam, egyszer visszatértem a búzalisztes kenyérre. Az a másnapi görcsöt máig nem feledem ! A kezemben levő üveg a földre esett, olyan erővel és hirtelen jött.)

Ennek most van negyedik éve, hogy gluténmentes étrenden vagyok, minél több BIO/organikus élelmiszert fogyasztva próbálok élni. Minden más étrendi megkötés feleslegesnek tartok. Ugyanis nem az élelmiszerben van a hiba, hanem a peszticiddel termesztett élelmiszerek miatt alakul ki ez a betegség, az arra hajlamosak között. Mások rákosak lesznek ugyanettől....

2016. máj. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó ezt meg en is meg köszönöm neked h leírtad :)!!!
2016. máj. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hűha... Amúgy a gluténmentes étrendről, mint megoldásról én is hallottam. Az az igazság, hogy félig-meddig már el is hagytam ezeket a dolgokat, de már elég rég. Jó, teljesen el kéne, és amúgy sem vagyok egy nagy tészta-kenyér-péksüti fan, de azért teljes kiörlésűeket szoktam enni, de azt gondolom ezek némelyike hazugság.


Valahogy akkor ráveszem magam a teljes gluténmentességre. :-)


Sajnos én is úgy érzem, hogy ez a fogamzásgátlós megoldás, átmeneti. Ráadásul mostanság el kezdett zsibbadni a jobb lábam, de már lehet, hogy beképzelem, mert mint írtam, gyűlölöm a gyógyszereket és lehet, hogy pszichésen elutasítom.


Köszönöm a válaszokat.

2016. máj. 25. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!