Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló segíthet a...

A fogamzásgátló segíthet a rendszertelen menstruációmon?

Figyelt kérdés
13 éve menstruálok, mindig is rendszertelen volt a mensim.sőt újabban egyre jobban görcsölök. több nőgyógyásznál is voltam ahol hormonvizsgálatra küldtek de sose foglalkoztak igazán a problémámal. magas tesztoszteron, peteérés hiány,anovuláció jött ki. endokrinologusnál is voltam aki fél évig bromocriptint szedetett velem, de azzal se volt teljesen szabályos a ciklusom bár a nőgyógyászat szerint egy kis csúszás belefér. majd amikor letelt a félév vissza mentem újabb labor, ekkor teljesen jó volt az eredményem miközben a vérzésem továbbra is rendszertelen. ajánlott egy étrendkiegészitőt INOFOLIC de 12ezer/hó így nem váltottam ki. ja és nagyon pattanásos vagyok, arcom, állam, hátam, karom és szőrös ott is ahol nem kéne. ezek után bár tudom hogy a fogamzásgátló csak elfedi a problémát és mesterséges ciklust okoz, szerintetek megoldás lenne az én helyzetemre? nem élek még nemi életet. 25L
2016. júl. 31. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól hogy nem élsz nemi életet szedhetsz fogamzásgátlót. Beállítja rendesen. Én még csak 2 éve szedem de nem hagynám abba sosem mert így tudom mikor fog megjönni.
2016. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól látod a lényeget: azzal, hogy mesterséges ciklust hoz létre, a hormonális fogamzásgátló - túl az esetleges mellékhatásokon és kockázatokon - nem a problémád okát szüntetné meg, hanem elfedné a problémát arra az időre, amíg szeded.


A helyedben egyrészt keresnék egy lelkiismeretes endokrinológust, aki komolyan veszi a panaszaimat, másrészt megtanulnám és rendszeresen csinálnám az Aviva tornát, amivel rengeteg pozitív tapasztalat van nagyon sokféle nőgyógyászati probléma esetén.


(Ha érdekel, találsz róla bőven információt a neten, és fórumokon megosztott személyes tapasztalatokat, visszajelzéseket is.)

2016. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát őszintén? Amikor én így voltam mint te, én elfogadtam a fogamzásgátlót és azóta nincsenek tüneteim. Tudom hogy nem igazi megoldás, de a fenének sincs ideje, energiája és legfőképp pénze arra, hogy állandóan magánorvoshoz rohangáljon. Nálam se találtak semmit, azt mondták PCOS gyanús, de a hormonjaim rendben voltak. 4,5 éve szedem a fogamzásgátlót, azóta elmúltak az undorító aknéim és a brutál erős, kiszámíthatatlan vérzéseim is, így már vérszegény se vagyok és nem kell minden 2. hónapban kidobnom egy gatyát vagy bugyit. Én se élek nemi életet, de ha lenne partnerem akkor is tablettáznék mert a gumiban nem bíznék annyira.

Szóval nekem megérte. De ha neked van pénzed és időd akkor járj a végére mindenképp. Én anno azért választottam ezt mert nem tudtam volna tízezreket kidobálni újabb vizsgálatokért.

2016. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy csak adnak valamit ami nekik sokat hozz, de a problémát nem vizsgálják ki teljesen. hiába vagyok pcos gyanús, még se néztek még inzulinrezistenciát se. az endokrinologusnál is jó ha 5 percet voltam bent, és csak annyit mondott jó az az étrend kiegészítő amit a nőgyógyász kiirt. ha panasz van menjek vissza de elég nehéz hozzá bekerülni.
2016. júl. 31. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos van egy rossz hírem, ha normális, alapos ellátást akarsz, akkor magánba kell menned. Kivétel persze van, de ritka.

Ha meg ez az endokrinológus is magán volt akkor nyugodt szívvel keress másikat.

2016. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mennyire rendszertelen?

Egyébként ahogy írtad: a fogamzásgátló tüneti megoldás. A rendszertelen vérzésproblémát megoldja addig, amíg szeded.

2016. aug. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SzAnitae válasza:
:( pedig a PCO-t ne odázd el..tudom h szar, de addig kellene keresgélned dokit, aki komolyan vesz, amig meg nem találod, mert így örökre szívni fogsz vele. az inofolic most pont akciós, de ne add fel a dokikeresést, a tüneti kezelés nem kezelés..
2016. aug. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Katidkovacs159 válasza:
a többiekkel értek egyet, ne odázd el :( Az inofolicot ne iktasd ki az ára miatt, nagyon sokat tud segíteni, amiket írsz problémákat mindnél. Van már valami fejlemény? Találtál orvost?
2016. aug. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!