Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kell tudni arról, ha a...

Mit kell tudni arról, ha a rákszűrésem teljesen negatív lett, viszont a HPV szűrésem pozitív? HPV 16 high-risk típusú. Azt tudom, hogy a 16 magas kockázatúba esik.

Figyelt kérdés

A HPV oltásra egyenlőre nincsen pénzem, segélyen vagyok, havi 22 ezerből nem tudok megvenni egy oltást amiből 3 kell és darabja 25 ezer forint :(


Mit kell tudni erről az eredményről? Áprilisban CINIII miatt kacskonizációm ( LEEP )volt, amit sikerült ép széllel kimetszeni és kiderült, hogy a meglévő endometriózisom miatt volt CINIII, a visszajött szövettan CINII lett.



2016. aug. 24. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A rákszűrés rákra irányul. Ilyenkor félévente kell járni ellenőrzésre plusz kapsz immunerősítést.

Ha nem vagy már szűz akkor az oltás nem sokat segít, nálunk nem szűz nőknek már nem ajánlják a dokik mert már felesleges kb. 4 rákot okozó ellen védi a szűzeket, a maradék 200 ellen nem...

2016. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát szűz az nem vagyok, az biztos.. 5 éve élek tartós párkapcsolatban, és gyanítom, a volt páromtól kaphattam a fertőzést :S
2016. aug. 24. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Baba már van?

Az endometriozis hogy derült ki? Milyen tuneteid voltak?

2016. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nincsen baba, nem állunk úgy anyagilag, addig pedig nem akarunk.


Novemberben befeküdtem a bőrgyógyászatra, mert görcsök lettek a térdemen, ott volt egy góckutatásom, ahol a nődoki felfedezett egy 10 cm ( férfiököl méretű) cisztát. Januárban műtöttek meg, februárban jött meg az eredmény, hogy endometriózisom van. Addig tüneteim csak annyik voltak, hogy néha késett, vagy néha görcsöltem, de nem volt feltűnően sokszor, nem gyanítottam semmi rosszat. Mindig ráfogtam a stresszre meg az időjárásra. Még februárban volt egy rákszűrésem, ami CIN III lett, emiatt áprilisban kacskimetszést végeztek. Annak az eredménye nagyon jó lett: sikerült ép széllel kimetszeni, minden ok. Közben februártól kaptam az endó miatt GNRH injekció kúrát (Decapeptil Depot injekciót havi 1-et.). Most voltam vissza tegnap, mert Visanne-t akarna felírni doktornő, de mivel volt mellrákos a családban, így meg kell nézni, hogy van e genetikai hajlamom rá, hogy nekem is az lesz e valaha. Ehhez levették a vért, 3 hét múlva lesz eredmény. Közben a rákszűrésem is megjött ami negatív lett, viszont a HPV pozitív, 16-os lett. Ennyi röviden.

2016. aug. 24. 17:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Koszonom a valaszod.

Van egy ismeros, aki hasonlo miatt vokt mutve. Meg az idoszak is passzol.

2016. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előzmények miatt legalább félévente ellenőrizni kell.

Nálad már a HPV 16 okozott sejtelváltozást, aminek konizáció lett a vége.

A HPV 16 egy elég agresszív fajta. A konizáció ellenére maradt vírus a szervezetedben.


Két eset lehet:

1. A vírust legyőzi a szervezeted, és HPV negatív leszel. Jelenleg HPV fertőzött hordozó vagy.

2. Nem győzi le a szervezeted, és a méhnyakon elváltozás lesz. ( CIN I, CIN II, C III)

2016. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!