Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jóindulatú petefészek ciszta?...

Jóindulatú petefészek ciszta? 18/L

Figyelt kérdés
Ma voltam nőgyógyásznál, mert nem jött meg márciustól a menstruációm és a doktor megállapította, hogy egy jóindulatú kb. 5 cm-es cisztám van. Azt mondta elvileg nem lesz vele gond,ír gyógyszert és el fog múlni. Volt már ilyen valakinél? Milyen gyógyszert szedtetek és hatásos volt? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, hogy megnyugodjak kicsit.
2010. ápr. 21. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb nőnek valamikor az életében van cisztája, de ahogy jön, úgy fel is szívodik, és semmi probléma nem szokott vele lenni, sőt neked gyógyszerrel még annyi sem lesz :)

Azért, elmondom a másik felét is. Az egyik barátnőmnek 12 cm-es(!) volt a petefészkében, iszonyú hasfájást okozott, így fedezték fel, nyomta a körülötte lévő szerveket és ezért úgy döntöttek a dokik, hogy kiszedik, de a barátnőm azóta él és virul, és még egy mutogatni való (hogy milyen bátor volt) hege is van. :) Jó tudom, ez nem jó dolog, de így, hogy túl van rajta, már nem is tartja vészesnek.

2010. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Két munkatársamnak is találtak cisztát nemrégiben és mindkettőnek gyógyszert írtak fel. A nevét sajnos nem tudom de azt igen,hogy egyik sem tudott dolgozni mert olyan erős vérzést okozott és nagy fájdalmaik voltak.De amikor mentek kontrollra mindkettőjüknél eltűnt a ciszta.
2010. ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jól irja az előttem szóló..az iylen ciszták csak kivételes esetkben tekinthetők kórosnak, vagy ha túl nagyra nőnek és panaszokat okoznak . Általában egy ciklus alatt,de maximum hármat szoktak várni az orvosok nyomtalanul eltünik. A tüsző nem tud megrepedni, és megtelik hormonokkal teli folyadékkal (persze sok más milyen tiőusa is van a cisztáknak,de ez a leggyakoribb)
2010. ápr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Reménykedem, hogy a gyógyszer majd segíteni fog és nem lesz nagy baj! :) Ha valakinek még van hozzászólása, az tegye meg!

Még egyszer köszi a gyors válaszokat!!! :))))))))))))))

2010. ápr. 21. 18:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnak alma nagyságú volt, de elmúlt magától egy hónap alatt. Szerintem ez nagyon gyakori dolog, csak nem mindig megy az ember menzesz késéssel ultrahangra, ezért ki sem derül a többsége. Ne aggódj, ha megjön a menzeszed, fel fog szívódni. Amúgy én gyanakszom arra, hogy manapság nagyon sok szójás ételt eszünk, és a szójában van egy hormon anyag, ami esetleg a lányok hormonfejlődését befolyásolhatja. Nem vagyok szakértő, kíváncsi lennék, erre más mit mond. A másik a stressz, amire gyanakszom, mert lányomnál akkor jön elő mindig, ha a párkapcsolata nincs rendben.
2010. ápr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen és jó egészséget kívánok! :)
2010. ápr. 21. 18:35
 7/10 A kérdező kommentje:
Tegnap este megjött a mesim. Lehetséges, hogy ez a ciszta felszívódott már? Ugyan úgy bevegyem a gyógyszert???
2010. ápr. 22. 18:17
 8/10 anonim ***** válasza:

szia

nekem ugyanez volt, kb ugyanekkora is

kaptam rá gyógyszert és felszívódott magától :) nyugi nem lesz baj ha az orvos azt mondta

20L

2010. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál! És mi a neve a gyógyszernek?
2010. ápr. 27. 18:31
 10/10 anonim válasza:

Szia:)

Nekem 15 évesen volt ilyen problémám ma vagyok 22 :) Hát borzalmas fájdalmaim voltak de aztán szerencsére felszívódott a ciszta...én antibiotikumokat és kataflant kaptam akkor:) Meg 2 hetet kórházban is voltam vele...Akkor minden lehető vizsgálatot csináltakat nekem közbe meg csak magától felszívódott az egész...Szerintem ha nem utalt be az orvos rögtön a kórházba akkor nem komolyabb a ciszta és könnyen felszívódik...nekem 15 cm-es volt és az is felszívódott nem lett nagyobb baj.

De kerüld a hideg ülő helyeket és lehetőleg olyan felsőket hordj amik hosszú derekúak.

Aztán gyógyulj meg hamar:)


22/L

2011. júl. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!