Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, hogy megjöjjön?

Mit csináljak, hogy megjöjjön?

Figyelt kérdés
18 eves vagyok, mar 6 eve, hogy megjott de meg nem allt be. Kiprobaltam mar sok mindent, pl. testmozgas, forro vizbe ules, Vénuszcsepp, de semmi eredmenye. Mar 2es fel honapot kesik. Terhes biztos, hogy nem vagyok. Votam orvosnal, azt mondta, hogy majd beall, nincs betegsegem. Esetleg valakinek valami jol bevallt praktika?

2016. nov. 7. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csinálj semmit. Ezektől a "csodaszerektől" és praktikáktól csak jobban megbolondítod a rendszert.
2016. nov. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs. Még,ha valaki az ellenkezőjét mondja,akkor sincs. Mint ahogy az sem praktika,csak legenda,hogy a forró víztől,vagy a mozgástól megjön. Az ,hogy valaki menstruál-e vagy nem, a hormonoktól függ és nem attól,hogy mit csinálsz. Pl. ha a nyálkahártya nem vastagszik meg kellően,mert a hormonális szabályozás rosszul működik,akkor nincs is semminek leválnia,azaz menstruálni sincs honnan.És ezt nem befolyásolja semmi praktika. A hormorendszert kell egyensúlyba hozni.
2016. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg igyál cickafark teát,de ahogy már előttem is mondták ez a hormonokon múlik.

Talán még a pajzsmirigyedet lenne érdemes megnézetni,mert ha pl alul működik,akkor az a menstruációt is befolyásolja

2016. nov. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ezért nem használnék semmit csak úgy. A 3. írja a cickafarkteát. Ez befolyásolhatja az ösztrogén szintet, megemelheti. De ezzel lehet, hogy még jobban ártasz magadnak, mert sok olyan probléma van, ami menstruáció kimaradást okoz és ezek általában a magas ösztrogén szinttel vannak kapcsolatban. Pl. ciszta.

Szóval tényleg ne dőlj be semmi csodaszernek. Ne használj semmit, ha csak nem orvos javasolja.

Esetleg érdemes lenne más orvost is megkérdezni, mert szerintem 6 év után már fura, hogy nem állt még be.

2016. nov. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Nem vagyok se cisztas, se pajzsmirigyes, kivizsgaltattam mar.

2016. nov. 8. 09:32
 6/7 anonim válasza:

Szia! Inzulinrezisztenciára és PCOS-re néztek már? Nekem ez van és sosem állt be normál 28 napra. Most 40 nap körül mozog, de van, hogy 1-2 hónap kimarad néha. Ha van esetleg túlsúlyod, az is okozhatja. Nekem úgy magyarázta a nőgyógyász, hogy a zsír "tompítja" a hormonokat, így hiába tökéletesek a hormoneredményeim, nem elég a hormon a normál ciklushoz.

Nekem a nőgyógyász mindig meghozta gyógyszerrel.

2016. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

szia hány kiló vagy és milyen magas?

nálam a túlsúly okozta a gondot hogy kimaradt....

2016. dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!