Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormon problémáim vannak?...

Hormon problémáim vannak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt mondta hogy hormon problémám van, mert rendszertelen a mensim és hogy nehezen fogok szülni. 21 éves vagyok, és csúszkálva de azért megszokott jönni. Most azonban decemberben pl. csak barnázás volt vagy 5 napig, és elég volt egy tisztasági betét is (ez volt karácsony előtt pár nappal). Most januárban pár napja megint elkezdte ezt a barnázást. El kellene mennem ezzel nőgyógyászhoz? Azt is mondta, hogy majd kapok fogamzásgátlót és az helyre rakja majd.

2017. jan. 11. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne nőgyógyászhoz menj hanem endokrinológushoz!! A nőgyógyászhoz max vizsgálatra menj hogy szervi gondod van-e de ő amúgy csak fogamzásgátlót ad, ami nem rakja helyre, addig lesz egy mesterséges ciklusod amíg szeded, abbahagyod és minden visszatér a régi kerékvágásba. Az endokrinológus az okát keresi meg és azt kezeli.

Nem nehezen fogsz emiatt szülni ha gond van hanem a teherbeesés lesz problémás.

2017. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, bocsi úgy gondoltam, hogy nehezebb lesz teherbe esni, csak rosszul fogalmaztam meg. Hogy zajlik egy ilyen endokrinológusi vizsgálat?
2017. jan. 11. 18:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi baj :)

Elsősorban beszélgetés. Először megkérdezi miért jöttél. Kikérdez a menzeszedről, mikor volt utoljára, először mikor jött meg, milyen erős, meddig tart, fáj-e, egyéb tünetek, bármi ami ezzel kapcsolatos. A lényeg hogy őszinte legyél, hisz akkor tud segíteni, tudnia kell apró dolgokat is mert sokszor az a nyitja! :) Családban ki milyen testalkatú, hormongondja volt-e pl anyukádnak, lánytesódnak ha van, cukorbetegség, szívbetegség és egyebek.

Nekem megnézte a hasam, fel kellett húzni kicsit a pólót, hogy van-e rajta felesleg, stia, milyen tápláltságú vagyok. IR miatt nézi, mert pl menzeszgondot sokszor inzulingond okoz vagy pajzsmirgy - lehet megtapogatja a nyakad. Nekem alulműködik és emiatt volt erős, elhúzódó vérzésem mint kiderült.

Én magánba járok, ott vagy helyben van vérvétel/UH vagy megkér hogy menjek el a nőgyógyászhoz/háziorvoshoz attól függően mi kell és kérjek beutalót laborba/UH-ra a következő értékekkel és felírja a papíromra mit kérjenek, így ingyen megvannak ezek tb-re. Aztán amikor kész vigyem vissza és megbeszéljük.

2017. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor nem fájdalmas vagy kellemetlen vizsgálatról van szó :)

Hú, ahogy nézem a magán rendeléseket elég borsos.

2017. jan. 12. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán!

Az első alkalom mindig drágább a dok, mert ugye az a leghosszabb. Érdemes vidéken, kiesőbb dokit keresni, vidéken én 5ezret fizettem, a kontroll 3-4ezer, a vérvétel és egyebek amit drágán csinál de azt meg kiíratom más dokival, évente 1x elmenni megéri, az elején 3x mentem 4hónapon belül de inkább mint 25ezer máshol :\

Viszont 1-3hónapon belül be is lehet jutni ide. Engem államiba utalt be először a háziorvos, 6 hónapot kellett volna várni hogy megnyissák az időpontadást és onnan még 2-4hónap maga az időpont mert napi 3-4beteget fogadnak, a féléves kontrollt aki már benne van akkor meg kell kérnie amikor kijön különben nem féléves lesz hanem éves csak, ami durva de orvoshiány van. Barátnőm is magánba kezdte, aztán átment államira, éves kontrollra már oda jár + gyógyszert iratni, arra pont jó, de a kezeléssel mindig magánhoz megy! 4 hónap alatt nekem is a magán mindent rendbe is tett! Ennyit megért :)

2017. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!