Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok/nők ti meddig nőttetek...

Lányok/nők ti meddig nőttetek és hány éves korban értétek el a mostani magasságotokat? Szerintetek meddig nőhetek még?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy nagyon magas akarok lenni, csak majd szeretném elérni a 170-172 centit. Most vagyok 14 éves (lány) és 163 cm. Tavalyelőtt nyáron (2015-ben) 159 cm körül voltam, most nyáron 160-161. Apukám magas, 180 centi, de a testvére nem nagyon, az apai nagyszüleim sem, nagymamámat már túlnőttem és kb. akkora vagyok, mint nagypapám. Anyukám nem sokkal magasabb nálam, kb. 165-166 cm., nagypapám magas, 180 felett van bőven, nagymamám is magas volt.

Olvastam olyanokat, hogy számít, hogy mikor jött meg az első menstruáció, mennyit alszik az ember. Nekem 11 és fél évesen jött meg először és ahogy észrevettem, olyan 12-13 éves koromban lassult le a növekedésem. Aludni meg mindig korán megyek, 10-kor, mélyen és jól alszom, iskolaidőben 7-kor muszáj kelnem, hétvégén minimum 8-ig alszom, de van hogy 10-ig. (bár ez ritka)

A sport meg táplálkozás nem tudom mennyire számít, de általában lejárok az edzőterembe vagy órákra vagy biciklizem, futok. Az evésem még nem a legjobb, de igyekszem egészségesen enni, kevesebb csoki, több gyümölcs-zöldség stb.


2017. jan. 14. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:

14 évesen 158 cm voltam és most is annyi vagyok, én már biztos nem fogok nőni, mert már 29 éves is elmúltam.:)

10 és fél évesen már menstruáltam. Rengeteget sportoltam általános iskolába, kosárlabdáztam, kézilabdáztam, aerobikra jártam, atletizáltam. Mindig eleged aludtam. Bár ezek a magasság szempontjából egyáltalán nem befolyásoló tényezők.

A magasság csak és kizárólag genetikai dolog és nem feltétlenül csak szülőkre lehet "ütni", nagyszülőkre, dédszülőkre egyaránt.

Szóval simán lehet, hogy ekkora maradsz, de az is lehet, hogy még nősz 1-2 cm-t. Ezt nem tudni.

2017. jan. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7. osztályban amit az orvosi felmérésen mértek, azt mérték utána minden évben :) most 21 vagyok, 13 éves korom óta 169 cm. A szüleim 171-176 cm magasak.
2017. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

14 evesen 165 cm volt am, most is annyi 54 evesen.

Ebben a korban minden lany magasabb volt a fiuknal az osztalyban, de 18-19 evesen a fiuk megnottek, tobb 180 cm-ren tul.

2017. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 14 évesen 169 cm voltam 19 éves koromig,az utána következő 2 évben pedig még nőttem 5 cm-t. Most 52 éves vagyok és még nem megyek össze :),tehát 174 cm vagyok.
2017. jan. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és az apukám ugyan 191 cm volt,de az ő szülei alacsonyak,anyukám csak 161 cm, az ő testvére és az anyukájuk viszont szinte törpék voltak :), az egyik 150 cm, a másik 154.
2017. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14 évesen elértem a 171 centit, nem nőttem utána semmit 23 éves koromig. Érdekes módon szülés után nőttem még egy centit, aztán a második terhességem alatt még egyet, így 26 éves koromra 173 cm lettem, azóta is ennyi vagyok (szültem még egyszer).
2017. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak nem modellkedni szeretnél?

Ha most vagy 160 centi körül, kb. 5 centit nőhetsz még, de akkor sincs semmi baj veled,ha ekkora maradsz.

Bár történhetnek hihetetlen dolgok.

Nekem 10 évesen jött meg, ekkor 145 centi voltam. Ekkor még a magasabb lányok között voltam a tornasorban.

Aztán kb. 7. osztályra minden lány hirtelen megugrott és még a legalacsonyabb lány is túlnőtt.

Akkor épp hogy megütöttem a 152 centit és ez a mai napig nem változott lassan 18 éves létemre.

Ne hidd azt,hogy csak 170 centisen lehetsz szép.

Ettől még lehet nagyon jó alakod, öltözködhetsz csinosan, később szexisen.

2017. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!