Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ájulás menstruáció alatt...

Ájulás menstruáció alatt mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap jött még reggel, és délutántól alig bírtam felkelni az ágyból olyan szintű fájdalmaim voltak, és nem kifejezetten a méhem környékén, inkább a köldökömnél a gyomrom tájékán. Aztán este kimentem mosdóba és elkezdett remegni a lábam, és utána nem emlékszem semmire, csak arra, hogy a földön a folyosón tértem magamhoz. :( Sose volt még ilyen, és eléggé megijedtem.
2017. jan. 20. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Vérveszteségtől, keringés megváltozásától.
2017. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy összefüggő dolog e a kettő, de ajánlott lenne elmenned a háziorvosodhoz, kérni tőle egy labor vizsgálatot.
2017. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A köldök-gyomor tájéka nekem fura, nem típusos fájdalmi pont. Nincs valami vírusfertőzésed? A menstruációs fájdalom lefelé szeret sugározni, persze kizárni ezt sem lehet. Mindenesetre az semmiképp sem normális, hogy elájulsz, bár a menstruáció önmagában csinálhat ilyet. Ez lehet a fájdalomtól, kisebb mértékben a vérveszteségtől (elsősorban akkor, ha alapból vérszegény vagy). A helyedben felkeresnék egy szakorvost, ha többször előfordul és minden menzesz ennyire fáj.
2017. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: De sokan írták már fórumokon, hogy a vérbőségtől fájhat a has bármelyik része.
2017. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Elhiszem, bár a kérdező a leírásában kiemelte, hogy nem a méhe, tehát feltételezem, hogy eddig alhasi fájdalmai voltak, nem gyomortájéki. Ha valaki gyomorfájásra panaszkodik, elájult és korábban nem ott fájt neki, akkor alaposan megnéznem, nem legyintek rá azzal, hogy menstruáció és csók. A menstruáció körülményeinek bármiféle hirtelen, negatív változása figyelmet érdemel (még akkor is, ha valóban nincs kideríthető ok mögötte), legyen szó a fájdalom erősségéről, jellegéről vagy a vérzés idejéről és intenzitásáról.

2017. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!