Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vérzészavar, betegség. Mi...

Vérzészavar, betegség. Mi lehet az oka ennek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Lassan másfél éve gond van a menstruáciommal.. Volt olyan eset, hogy 72 óras tablettát kellett bevennem , amit az orvos kiírt mivel kiszakadt a gumi (sajnos). 2-3x volt ilyen. Utolsó eset talán tavaj okt.-be volt. Eleinte azt hittem ez okozza ezt mert az orvos mondta, hogy ez felforgatja a menstruációt. Volt olyan, hogy 1-2 hónapig nem jött meg. Teszteltem egyből, de soha semmi nem volt. Egy idő után zavart, és idegeskedtem hogy mi lehet az oka. Elmentem nőgyógyászhoz tablettát íratni gondoltam ettől helyreállítódik majd. Addig jutottam el, hogy kiváltottam, de nem használtam. Ennek oka az volt hogy 2 hetes vérzéseim voltak. Ekkor akartam orvoshoz menni, de barátnőm azt tanácsolta felesleges mivel neki is volt már ilyen, de egyszeri alkalom volt utána elmúlt. Reménykedtem nálam is így lesz, de sajnos nem. Soha nem jött meg időben és hosszas menstruacióim voltak. Utána jött a második "probléma", hogy fájt a szex. Lassan 3 éve vagyok együtt a párommal így nemi életet élek, de nem szívesen sajnos.. Soha nem fájt nem volt ilyen gondom. Perpillanat 2 hét 3 napja van meg ismét... Egyszer nagyon gyenge egyszer enyhe utána erős. 2x történt ilyen most először hogy egy a vérzés mellé kijött egy nagy darab véres nyálcsomó vagy nem is tudom hogy fogalmazzak. Tudom hogy a nyálkahártyától amúgy is darabos de ez nem a megszokott. Ugyanez történt ma is egy nagyobb darab jött ki. Az alhasam fáj illetve ha behúzom a hasam akkor időként olyan mintha beleszúrnának két oldalt a hasamba. Ezt mind azért írtam le mert gondoltam hátha van olyan akinél már volt ilyen vagy hasonló. Persze tudom nem vagytok orvosok hogy pontos választ adjatok és ebből leszürjétek mi bajom de mégis. Orvoshoz mindenképpen elmegyek! Eddig is ezt kellett volna tennem de külföldön vagyok és jövő héten megyek haza ezért inkább otthon mennék el. Már időpontot is kértem. Köszönöm hogy elolvastsd, és bocsánat a hosszú szövegért. MINDEN tanácsot, választ illetve ötletet és véleményt örömmel fogadok!!! Privátban is írhat az, aki nem szeretné itt megosztani. Köszönöm előre is a válaszokat!!! :)

2017. jan. 21. 00:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Az okát majd az orvos megmondja,hiszen vizsgálat nélkül nem lehet tudni. Viszont,ha rendszeresen élsz nemiéletet és ki-ki szokott szakadni a gumi,akkor célszerú

űbb lenne valamilyen állandó fogamzásgátlót használnod,mert az esemény utáni tabletták nagyobb károkat tudnak okozni,mint a rendszeresen szedettek.Ma már lehet pl. hüvelygyűrűt is venni,amiből csak kevés hormon szívódik fel a vérbe,kevsebb a mellékhatása és havonta kell cserélni.

2017. jan. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!