Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum és hüvelyflóra...

Antibiotikum és hüvelyflóra helyreállító?

Figyelt kérdés

Beteg vagyok és olyan antibiotikumot kaptam, amit 3 napig kell szedni és az orvos állítása szerint 6 napig benne marad a szervezetemben. Ezzel egyidőben szedek ugyebár probiotikumokat, többek közt hüvelyflóra helyreállító kapszulát (protexin ginophylus) is használok.

No és a kérdésem az lenne, hogy ma reggel veszem be az utolsó gyógyszert, ezzel együtt ma reggel fogy el a hüvelyflóra kapszula (nem az antibiotikummal egyszerre kezdtem el szedni, előtte hüvelygombás kezelésen estem túl) és hogy így nem lehet-e probléma, nem eshetek vissza, ugye? Lesz valami bajom?



2017. jan. 21. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztató mit ír? Csak mert szoktak írni javaslatot, hogy antibiotikum kúra esetén hány napig javasolt a hüvelyflóra helyreállítás. Én pl Lactofeelt szoktam használni és azt az antibiotikum kezelés után kell elkezdeni és 4-5 napig használni.
2017. jan. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Abban az áll, hogy az antibiotikumos kezelés ideje alatt napi 2.

Akkor csak nem lehet baj ugye? Egyszerűen annyira félek tőle, hogy újra meggombásodok..

2017. jan. 21. 15:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Hm, én úgy tudtam, hogy az antibiotikum kúra alatt is, de főleg utána kell még kitartóan alkalmazni legalább egy hétig, hiszen az antibiotikum akkor is irt, ha közben kezeled magad, szóval kell a rásegítés a végén, ahogyan a probiotikummal is a bél esetében. De remélem azért nem estél vissza.
2017. márc. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!