Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatt miért nem...

Menstruáció alatt miért nem lehet labor vizeletvizsgálatot csináltatni?

Figyelt kérdés
úgy is lehet pisilni, hogy nem kerül bele vér. én ezt nem értem.
2010. jún. 8. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A hormonális változások megváltoztatják a vizeleted összetételét, így érdemben nem állapítható meg semmi a vizeletedből. Amúgy meg kíváncsi lennék, te hogy tudsz úgy pisilni, hogy ne vérezz bele, vevő lennék a receptedre :)
2010. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez úgy van, hogy ha te úgy is gondolod, hogy tudsz úgy pisilni, hogy nincs vér,az nem igaz teljesen, mert a vér nem biztos,hogy szemmel látható. A labor azt mikroszkóppal vizsgálja, és minimális, szemmel nem látható mennyiséget is kimutat.

Nekem a napokban találtak vért a vizeletemben.

Első kérdésük az volt, hogy menstruálok-e.

Mondtam hogy nem.

Erre azt mondták, hogy akkor nincs mese, ezt bizony ki kell vizsgálni, mert betegség is lehet a háttérben. Például vese vagy hólyaggyulladás, stb.

Ezért nem szabad menzeszkor menni, mert akkor úgyis találnak vért a vizeletben, és az eredmény megtévesztheti az orvost.

2010. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért mert te nem látod, hogy megy-e bele vér, attól azt még ki lehet mutatni, akár használsz tampont akár nem (csak mert gondolom így értetted, hogy nem megy bele vér).

Egyébként meg az előttem levők is nagyon jól leírták a választ.

2010. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tamponnal gondoltam + van olyan napszak amikor nem vérzek. köszi így már értem.
2010. jún. 8. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, mert ha vér kerül a vizeletbe, nincs ráírva, hogy az a vizeletből származik, vagy sem. :D Én adtam már vizeletmintát menstruáció alatt úgy, hogy pisilés előtt alaposan megmosakodtam. A leleten minden rendben volt. :)
2021. jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!