Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vizelet visszatartástól...

Vizelet visszatartástól fájhat e a húgycső?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy mióta fel voltam fázva, kb. egy hónappal ezelőtt, azóta sokáig visszatartom a vizeletemet. Néha már a határokig. Tudom, hogy nem lenne szabad, de pszichésen jön :( mostanában el kezdtem érezni, hogy nyilal a húgycsövem. Néha gyengébben, néha erősebben, de nem állandó jelleggel. Talán még azt is mondhatnám, hogy nyomásra érzékeny is picit. Okozhatja ezt a vizeletvisszatartás?

2018. dec. 6. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

A fejedben van nyomás?

Az agyhúgykő ha kicsapódik lehet belőle problémád.

2018. dec. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Lepontozhatsz, de te vagy a hülye.
2018. dec. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Miért tartod vissza? Ez tényleg butaság, és lehet bajod tőle.
2018. dec. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ugyanis a bacik nem tudnak ürülni, így megtelepszenek. Újra elfogod kapni a "felfázást", sőt lehet meg sem gyógyultál.
2018. dec. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Igen, okozhatja. Szokj le erről a butaságról, ezzel pont rosszat teszel magadnak, "felfázáskor", ami bakteriális fertőzés tulajdonképpen, is kifejezetten fontos a rendszeres vizelet-ürítés, a pangó vizelet elkerülése, mert az melegágya a fertőzésnek, gyulladásnak.


Ha nehezen megy "elengedni" magad, nyisd meg a vízcsapot, és koncentrálj a csobogásra. Hülyeségnek hangzik, de működik.

2018. dec. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

A záróizmok izomláza miatt is fájhat. Meg kell masszírozni a fájó izmot hüvelyen keresztül.

Ha még gyulladás van nem tanácsos visszatartani. Sok folyadékot kell fogyasztani és gyakran vécézni.

De ha túl vagy a gyulladáson, nagyon jó amit csinálsz! Az erős pisiinger tornáztatja, erősíti a záróizmokat. Ez az intimtorna lényege. Hatására az orgazmusélmény is fokozottabb. Továbbá a hólyag izmok is erősödnek. Mivel a pisiingert a hólyag összehúzódásai váltják ki.

Ha erősebb a hólyag izomzata erősebb lesz a pisiinger, vagyis a vizeletsugár. Ilyenkor csökken a felfázás lehetősége, mivel a vizeletürítések alkalmával jobban kiürül a hólyag.

A gyakori felfázás a gyenge hólyagizom miatt alakul ki. Ezt úgy nevezik renyhe hólyag. Ilyenkor lassan ürül kis sugárban a vizelet. És sok vizelet marad a hólyagban a vizeletürítés után. Ezt nevezik reziduális térfogat emelkedésnek. A gyulladást a megromló vizelet okozza a hólyagban.

Fontos! A felfázást nem a vizelet visszatartása okozza. A vizelet megromlása a hólyagban akkor jön létre, ha egy napnál több ideig van a hólyagban a vizelet. Ami erős hólyagizom esetén lehetetlen.

2018. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy pisilés után megmarad a vizelési inger, pedig igyekszem mindent kipréselni magamból... viszont ha megtellik a hólyagom, elmúlik ez a kínzó inger és a hugYcső fájdalom is. Emiatt tartogat vissza... elvileg a gyulladàson túl vagyok, egy hétig szedtem nitrofurantoint... a felfázásos tüneteim elmultak csak ez a huyle vizelesi inger... valakinek valami otlet ra? Tegnap elmentem dokihoz, hetfore lesz meg a tenyesztes eredmenye...
2018. dec. 7. 07:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Tőzegáfonya tablettát szinte mindenhol kapsz, nekem bevált gyógyszer melletti kezelésre is, ès megelőzésre is.
2018. dec. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!